Astronautai

Seksas kosmose: ar buvo atlikti intymumo eksperimentai nesvarumo būsenoje?

JAV nacionalinės aeronautikos ir kosmoso administracijos (NASA) duomenimis, dar nė vienas žmogus nėra turėjęs lytinių santykių kosmose. Tačiau „kosminė meilė“ vis dėlto jau galėjo vykti nesvarumo būsenoje.

Apie tai pasakojama „YouTube“ kanale „Space“.

Eksperimentai su gyvūnais

Viskas prasidėjo nuo eksperimentų su gyvūnais. Mokslininkai pradėjo galvoti apie pilotuojamas misijas į Marsą ir atlikti gyvūnų dauginimosi nesvarumo sąlygomis eksperimentus.

Pagrindiniai tiriamieji buvo žiurkės ir pelės. Vėliau atsirado ir kitų rūšių, bet dažniausiai ne žinduolių.

Eksperimentai parodė, kad žiurkės gali daugintis nesvarumo sąlygomis, nors pats procesas gyvūnams sukelia tam tikrų sunkumų, nes sunku į ką nors atsiremti, o esant bet kokiam judesiui gyvūnai išsilaksto.

Kartu apvaisinimas nesvarumo būsenoje vyksta šiek tiek rečiau nei ant žemės.

SSRS bandymai

Šeštojo dešimtmečio pradžioje amerikiečių moksliniame žurnale „Futura Sciences“ buvo išspausdintas straipsnis apie tai, kad pirmasis istorijoje bandymas intymiai suartėti turėjo įvykti sovietų kosminėje stotyje.

Prancūzijos laikraščio „Le Figaro“ 1982 m. duomenimis, atsakingi SSRS kosmoso pramonės pareigūnai pripažino, kad stotyje „Saljut 7“, dalyvaujant Svetlanai Savickajai, įvyko pirmasis bandymas intymiai suartėti su vienu iš kosmonautų vyrų (Leonidu Popovu arba Aleksandru Serebrovu).

Ji pati niekada nekomentavo šios temos.

Kas kalbama JAV

Populiarusis rašytojas Pierre'as Corneille'is savo knygoje „Paskutinė misija“ paskelbė istoriją, kuri sukėlė tam tikrą triukšmą.

Joje buvo rašoma, kad 1996 m. vieno iš erdvėlaivių skrydžių metu astronautai išbandė įvairias sekso pozas.

Dar 2010 m. kovą NASA atstovas paneigė šią istoriją, pavadinęs ją legenda.

Sutuoktiniai kosmose

Tačiau 1992 m. Lee ir Ianas Davisas tapo pirmaisiais, sulaužiusiais šią taisyklę.

Jie susipažino ruošdamiesi kosminio erdvėlaivio misijai ir taip ilgai laikė savo santykius paslaptyje, kad kai jie išaiškėjo, jų nebebuvo galima pakeisti.

Lee ir Davisas tapo pirmaisiais sutuoktiniais, pakilusiais į kosmosą (ir galbūt paskutiniais, nes po šio incidento nerašyta taisyklė dėl sutuoktinių tapo rašytiniu draudimu).

Gemius

Raktažodžiai

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder