Serbijos URM: šalies pozicija dėl sankcijų Rusijai nepasikeitė

Serbijos pozicija neprisijungti prie Europos Sąjungos sankcijų Rusijai dėl jos karo prieš Ukrainą kol kas nepasikeitė.

Kaip praneša „Ukrinform“ korespondentas, tai per spaudos konferenciją Vienoje po derybų su Austrijos užsienio reikalų ministerijos vadovu Alexanderiu  Schallenbergu pareiškė Serbijos ministro pirmininko pirmasis pavaduotojas, užsienio reikalų ministras Ivica Dačičius.

„Mes dar prieš metus išdėstėme savo poziciją per JT Saugumo Tarybos posėdį. Ir mūsų pozicija aiški: mes visur ir visada smerkiame bet kurios šalies, taip pat ir Ukrainos, teritorijos vientisumo pažeidimą.

Bet mes taip pat neprisijungėme prie ribojamųjų priemonių, ir ši mūsų pozicija kol kas nepasikeitė“, – sankcijų Rusijai klausimą komentavo Serbijos diplomatijos vadovas.

Pasak I. Dačičiaus, jei bus poreikis šią poziciją peržiūrėti, „apie tai informuos kompetentingos institucijos“.

Kaip pranešė „Ukrinform“, per spaudos konferenciją Vienoje Austrijos URM vadovas A. Schallenbergas paragino Serbiją prisijungti prie ES sankcijų prieš Rusiją, nes šalys-kandidatės į ES „negali likti nuošalyje“ tokiu esminiu klausimu.

Anksčiau Serbijos ekonomikos ministras Radė Basta pareiškė, kad Serbija turi įvesti sankcijas Rusijai dėl jos karo prieš Ukrainą, ir paragino šalies vyriausybę išsakyti savo nuomonę šiuo klausimu.

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder