Rusijos užsienio reikalų ministras S. Lavrovas šią savaitę lankysis Šiaurės Korėjoje

Sergejus Lavrovas grasina giliau skverbtis į Ukrainą (8)

Vakarams pažadėjus perduoti Ukrainai didesnio nuotolio ginklų, Rusijos vadovybė grasina giliau skverbtis į šalį. Tikslas yra, kad vakarietiški ginklai būtų kuo toliau nuo Rusijos valstybės teritorijos, įskaitant aneksuotas žemes, Rusijos televizijai pareiškė užsienio reikalų ministras Sergejus Lavrovas.

 

Šis pareiškimas yra reakcija į JAV planus skirti Kyjivui raketų, kurių veikimo nuotolis – 150 km. Rusija prieš beveik metus įžengė į Ukrainą ir šiuo metu yra okupavusi 18 proc. kaimyninės šalies.

„Jei dabar siekiame Ukrainos ginkluotųjų pajėgų artileriją nustumti tiek, kad ji nebekeltų grėsmės mūsų teritorijoms, tai reikia ją stumti tuo toliau nuo teritorijų, kurios yra mūsų šalies dalis, kuo ilgesnio nuotolio ginklų jie turi“, – sakė S. Lavrovas.

Jis dar kartą pabrėžė, kad rudenį aneksuotos Ukrainos Chersono, Donecko, Luhansko ir Zaporižios sritys priklauso Rusijai, nors jos nėra visiškai kontroliuojamos rusų pajėgų. Vakarų ginklų tiekimas esą nepakeis tikslų visiškai užimti šiuos regionus.

Raktažodžiai

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder