Sergejus Lavrovas

Sergejus Lavrovas įvardijo Ukrainos teritorinio vientisumo 1991 m. sienose pripažinimo sąlygą

(6)

Rusija pripažins Ukrainos teritorinį vientisumą, jeigu Kijevas įvykdys nepriklausomybės deklaracijoje duotus pažadus, pareiškė Rusijos užsienio reikalų ministras Sergejus Lavrovas po JT Generalinės Asamblėjos 78-osios sesijos. 

"Mes pripažinome Ukrainos suverenitetą dar 1991 m., remdamiesi Nepriklausomybės deklaracija, kurią ji priėmė išstodama iš SSRS. <...> Vienas iš svarbiausių punktų mums buvo tai, kad Ukraina bus neprisijungusi šalis, nesijungs prie jokių karinių aljansų", - sakė jis.

S. Lavrovas pridūrė, kad be to, dokumente kalbama apie pagarbą tautinių mažumų teisėms ir aiškiai minima rusų kalba. "Tokiomis formuluotėmis, tokiomis sąlygomis mes remiame šios valstybės teritorinį vientisumą", - sakė ministras.

Kartu S. Lavrovas pabrėžė, kad Kijevas pats pažeidė šiuos principus, tariamai "pradėdamas karą" prieš Donbasą ir Krymą.

"Mes neturime jokių problemų dėl Ukrainos teritorinio vientisumo.

Jį sugriovė tie, kurie įvykdė ir rėmė perversmą, kurių lyderiai paskelbė karą savo tautai ir pradėjo ją bombarduoti", - sakė jis.

S. Lavrovas taip pat išreiškė pasirengimą deryboms dėl karo užbaigimo, tačiau sakė, kad Rusija nesvarstys jokių pasiūlymų dėl paliaubų, nes "kartą jau buvo apgauta".

Šiuo atžvilgiu jis pavadino "absoliučiai neįgyvendinama" Ukrainos prezidento Volodymyro Zelenskio "taikos formulę", kurioje numatyta išvesti Rusijos karius iš visos tarptautiniu mastu pripažintos Ukrainos teritorijos, įskaitant Krymą, nubausti karo nusikaltėlius ir išmokėti kompensacijas.

S. Lavrovas sakė, kad Vakarai esą privertė Kijevą atsisakyti 2022 m. pavasarį pasiektų susitarimų, kad karas tęstųsi. "Zelenskiui buvo pasakyta, kad, tarkime, kadangi jie taip greitai susitarė, tai išsekinkime juos dar šiek tiek.

O jie atsakė: tik "mūšio lauke". <...> Darome išvadą, kad niekas nenori rimtai parodyti supratimo apie tai, kas vyksta. <...> O tokiomis sąlygomis - kartą mūšio lauke, taigi mūšio lauke", - užbaigė Rusijos užsienio reikalų ministras.

Liepos mėnesį Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas pareiškė, kad Ukrainos neutralus statusas Rusijai "turi esminę reikšmę".

Prieš tai jis ne kartą sakė, kad Rusija nėra prieš taikos derybas, tačiau Kijevas turės sutikti su "vietoje susiklosčiusiomis geopolitinėmis realijomis".

Užsienio reikalų ministerija patikslino, kad kalbama apie keturių Ukrainos regionų aneksiją.

Kijevas tokią perspektyvą laiko nepriimtina.

Šaltinis: "The Moscow Times"

Raktažodžiai

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder