Šiaurės Korėja į sankcijas atsakė naujais raketų bandymais

Šiaurės Korėja pirmadienį, kaip įtariama, paleido dvi balistines raketas, pranešama iš Seulo. Šį mėnesį tai jau ketvirtasis ginklų bandymas ir Pchenjano karinės jėgos demonstravimas ignoruojant JAV pasiūlymus dėl derybų.

Nepaisant griežtų tarptautinių sankcijų, Pchenjanas šiais metais atliko virtinę ginklų bandymų, tarp jų – ir hipergarsinių raketų. Taip Šiaurės Korėjos lyderis Kim Jong Unas siekia savo užsibrėžto tikslo toliau stiprinti kariuomenę.

Ekonomiškai nukentėjusi nuo savo pačios įsivestos blokados dėl koronaviruso jau ir taip skurdi Šiaurės Korėja neatsakė į Vašingtono pasiūlymus dėl derybų, padvigubino ginklų bandymų skaičių ir pažadėjo „tvirtesnį ir neabejotiną“ atsaką į bet kokius bandymus ją sustabdyti.

Ginklų bandymai vyksta tokiu jautriu metu, kai vienintelė didelė Šiaurės Korėjos sąjungininkė Kinija kitą mėnesį atidarys Žiemos olimpines žaidynes, o Pietų Korėja rengiasi kovo mėnesį vyksiantiems prezidento rinkimams.

Dvi, kaip manoma, „trumpojo nuotolio balistinės raketos“ pirmadienį ryte buvo paleistos į rytus nuo Pchenjano oro uosto, pranešė Pietų Korėjos kariuomenės jungtinio štabo (JCS) vadai, paleidimą patvirtino ir Japonija.

Paleistos prieš pat 9 val. ryto (0.00 GMT), raketos, pakilusios į 42 km aukštį, nuskriejo 380 km, pridūrė JCS.

Dažni ir įvairūs bandymai, atlikti šiais metais, rodo, kad Šiaurės Korėja „bando tobulinti savo technologijas ir operatyvinius pajėgumus slaptiems veiksmams vykdyti“, žurnalistams sakė Japonijos gynybos ministras Nobuo Kishis.

Pchenjanas pranešė, kad sausio 5 ir 11 dienomis sėkmingai išbandė hipergarsines raketas. Antrąjį paleidimą asmeniškai prižiūrėjo Kim Jong Unas.

Reaguodamos į tai, JAV praėjusią savaitę įvedė naujas sankcijas penkiems Šiaurės Korėjos piliečiams, susijusiems su šalies balistinių raketų programomis, sukeldamos piktą Pchenjano reakciją, – šis sankcijas pavadino „provokacija“ ir pažadėjo dar griežtesnę reakciją į jas.

Analitikai teigia, kad pirmadienio bandymas taip pat buvo ir noras nusiųsti žinią JAV.

„Tai signalas, kad bandymai bus tęsiami, nepaisant kritikos“, – naujienų agentūrai AFP sakė Korėjos nacionalinio susivienijimo instituto Seule atstovas Hong Minas.

Raktažodžiai

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder