Šiaurės Korėja: Kim Jong-Unas per raketos paleidimą parodė "slaptą" dukrą

Šiaurės Korėjos lyderis raketų paleidimo vietoje atskleidė savo mažai žinomą dukterį, taip atkreipdamas dėmesį į ketvirtos kartos dinastinės šeimos, kuri Šiaurės Korėją valdo daugiau nei septynis dešimtmečius, narę - paskelbė euronews.com.

Šiaurės Korėjos valstybinė žiniasklaida šeštadienį pranešė, kad Kim Jong-Unas kartu su žmona Ri Sol Ju, jų "mylima dukra" ir kitais pareigūnais praėjusią dieną stebėjo savo naujo tipo tarpžemyninės balistinės raketos paleidimą. 

Kim sakė, kad raketos "Hwasong-17" - ilgiausio nuotolio, branduolinį užtaisą galinčios nešti Šiaurės šalies raketos - paleidimas įrodė, kad jis turi patikimą ginklą JAV vadovaujamos karinės grėsmės sulaikymui.

Pagrindinis Šiaurės Korėjos laikraštis taip pat paskelbė nuotraukas, kuriose Kimas su dukra iš tolo stebi kylančią raketą.

Kitose nuotraukose ji buvo užfiksuota susišukavusi plaukus, apsivilkusi baltą paltą ir apsiavusi raudonais bateliais, einanti su tėvu ranka rankon prie didžiulės raketos ant paleidimo sunkvežimio.

Tai pirmas kartas, kai Šiaurės Korėjos valstybinė žiniasklaida paminėjo dukrą arba paskelbė jos nuotraukas, tačiau daugiau informacijos, pavyzdžiui, jos vardo ar amžiaus, nebuvo. 

Didžioji dalis asmeninio Kimo gyvenimo vis dar nežinoma.

Tačiau Pietų Korėjos žiniasklaida pranešė, kad Kimas 2009 m. vedė buvusią dainininkę Ri ir kad pora turi tris vaikus, kurie gimė 2010, 2013 ir 2017 m.

Nebuvo žinoma, kurį vaiką Kim pasiėmė į paleidimo vietą.

Tačiau 2013 m. po kelionės į Pchenjaną į pensiją išėjusi NBA žvaigždė Dennisas Rodmanas britų laikraščiui "The Guardian" pasakojo, kad jis su Kim "ramiai leido laiką prie jūros" kartu su lyderio šeima ir kad jis laikė Kim mažametę dukrą, vardu Ju Ae.

Kimo vaikų tapatybė kelia didelį išorinį susidomėjimą, nes 38 metų valdovas nėra viešai paskelbęs įpėdinio.

Kai 2020 m. jis ilgesniam laikui dingo iš viešumos, pasklidus nepatvirtintiems gandams apie sveikatos būklę, pasaulio žiniasklaidoje kilo aistros dėl to, kas bus kitas eilėje vadovauti nuskurdusiai, bet branduolinį ginklą turinčiai šaliai.

Daugelis apžvalgininkų tuo metu teigė, kad Kim Yo Jong jaunesnioji sesuo Kim Yo Jong užims postą ir vadovaus šaliai, jei jos brolis taps neįgalus.

Kimų šeima Šiaurės Korėją valdo su stipria asmenybe, susibūrusia aplink pagrindinius šeimos narius, nuo tada, kai 1948 m. šalį įkūrė Kimo senelis Kim Il Sungas.

Šeimos vadinamoji Paektu kraujo linija, pavadinta švenčiausio Šiaurės kalno vardu, leidžia šalį valdyti tik tiesioginiams šeimos nariams.

"Dar gerokai per anksti daryti kokias nors išvadas apie įpėdinystę Kimų režime", - sakė Seulo Ewha universiteto profesorius Leifas-Ericas Easley.

"Tačiau viešas žmonos ir dukters įtraukimas į tai, ką Kimas vadina istoriškai sėkmingu raketos bandymu, sieja šeimos verslą valdyti Šiaurės Korėją su šalies raketų programomis."

"Tai gali būti bandymas kompensuoti tai, kad Kimas turi nedaug ekonominių pasiekimų, kurie paremtų jo vidaus teisėtumą", - sakė Easley.

Privataus Sedžiongo instituto Pietų Korėjoje analitikas Cheong Seong-Changas sakė, kad jei Kim ir toliau vesis šią dukrą į svarbiausius viešus renginius, tai gali reikšti, kad ji taps Kimo įpėdine.

"Pagal Šiaurės Korėjos sistemą Kim Jong Uno vaikai turėtų princo ar princesės statusą, kaip dinastijoje.

Kadangi laikraštis "Rodong Sinmnum" paviešino dukters, kuri taip mėgdžioja Kim Jong Uną ir Ri Sol Ju, nuotrauką... ji neturi kito pasirinkimo, kaip tik gyventi ypatingą gyvenimą", - sakė Cheongas.

Kiti apžvalgininkai sako, kad tai, jog Kimas nusivežė savo šeimą į raketų bandymų poligoną, rodo, kad jis buvo įsitikinęs sėkmingu ginklo paleidimu, arba kad jis galbūt bandė pagerinti normalaus lyderio, įtraukiančio savo šeimą į savo reikalus, įvaizdį.

Kimų šeimos vaiko atskleidimas nustebino daugelį Šiaurės Korėjos stebėtojų.

Pirmą kartą apie 26 metų Kimą valstybinėje žiniasklaidoje viešai užsiminta tik 2010 m., kai jis užėmė daugybę aukščiausių postų prieš kitais metais paveldėdamas valdžią po savo tėvo Kim Jong Ilo mirties.

Kim Jong Ilui taip pat buvo 31-eri, kai 1973 m. laimėjo svarbų postą valdančiojoje Darbininkų partijoje - šis paskyrimas laikomas svarbiu žingsniu kelyje į tėvo Kim Il Sungo įpėdinystę.

Apie Kim Jong Ilo kaip įpėdinio poziciją buvo paskelbta 1980 m. partijos suvažiavime.

Tačiau Cheongas sakė, kad 1992 m. Kim Jong Ilas privačiai sakė bendradarbiams, kad jo įpėdiniu taps trečiasis ir jauniausias sūnus Kim Jong Unas.

Cheongas sakė, kad Kim Jong Ilo teta ir jos vyras, perbėgęs į Jungtines Valstijas, jam pasakojo, kad per sūnaus aštuntąjį gimtadienį buvo paleista Kim Jong Uną šlovinanti daina ir kad Kim Jong Ilas pasakė, jog Kim Jong Unas yra jo įpėdinis.

"Kim Jong Unas savo įpėdine gali turėti savo dukrą, kuri mintyse yra panašiausia į jį", - sakė Cheongas.

Organizatorių nuotr.

Organizatorių nuotr.

Organizatorių nuotr.

Organizatorių nuotr.

Organizatorių nuotr.

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder