Šiaurės Korėja paleido dar dvi balistines raketas

Šiaurės Korėja paleido balistinę raketą virš Japonijos

Šiaurės Korėja antradienį paleido vidutinio nuotolio balistinę raketą (IRBM) virš Japonijos, todėl Tokijas įjungė priešraketinio perspėjimo sistemą ir liepė žmonėms slėptis.

Paskutinį kartą Šiaurės Korėja raketą virš Japonijos paleido 2017 metais, per patį „ugnies ir įniršio“ įkarštį, kai Pchenjano lyderis Kim Jong Unas apsikeitė įžeidimais su tuometiniu JAV prezidentu Donaldu Trumpu.

Pietų Korėjos kariuomenė pranešė, kad užfiksavo raketos paleidimą, ji skrido maždaug 4 500 km atstumu, 970 km aukštyje ir 17 machų (5 831 m/s) greičiu. Raketa, perskridusi Japoniją, nukrito Ramiajame vandenyne, praneša „Reuters“.

Pietų Korėjos prezidentas Yoon Suk-yeol pavadino paleidimą „provokacija“, pažeidžiančia JT taisykles ir „nurodė griežtai reaguoti ir imtis atitinkamų priemonių bendradarbiaujant su JAV ir tarptautine bendruomene", sakoma jo kanceliarijos pareiškime.

Antradienį Šiaurės Korėja nereagavo į įprastus kasdienius kontaktus per Korėjos ryšio liniją, pranešė Seulo suvienijimo ministerija.

Tokijas taip pat patvirtino, kad buvo paleista IRBM, įjungė šalies perspėjimo apie raketas sistemą ir paragino žmones slėptis.

„Atrodo, kad Šiaurės Korėja paleido raketą. Prašome evakuotis į pastatus arba po žeme“, – sakoma 7.29 val. ryto (pirmadienį 22.29 val. Grinvičo laiku) paskelbtame vyriausybės perspėjime.

Taip pat šiaurės Japonijoje laikinai buvo sustabdytas traukinių eismas.

Pasak „Reuters“, Tokijas teigė nesiėmęs jokių veiksmų raketai numušti. Gynybos ministras Yasukazu Hamada sakė, kad Japonija neatmeta jokių galimybių, įskaitant ir kontrataką, ir siekia sustiprinti savo gynybą prieš pakartotinius raketų paleidimus iš Šiaurės Korėjos.

Pietų Korėja taip pat sakė, kad stiprins savo kariuomenę ir didins bendradarbiavimą su sąjungininkais.

JAV pareiškė griežtai smerkiančios Šiaurės Korėjos „pavojingą ir neapgalvotą“ sprendimą paleisti balistinę raketą virš Japonijos.

Skaitomiausi portalai

Raktažodžiai

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder