Aliaksandras Lukašenka

Siekdamas kovoti su infliacija Lukašenka uždraudė didinti kainas

Nepripažintas Baltarusijos prezidentas Aliaksandras Lukašenka ketvirtadienį uždraudė didinti kainas, kad pažabotų infliaciją šioje buvusioje sovietinėje valstybėje.

Jis geležiniu kumščiu valdo Baltarusiją nuo 1994 m. ir garsėja kaimišku ekscentriškumu bei radikaliais pasiūlymais, pavyzdžiui, kasdien išgerti po stikliuką degtinės siekiant apsisaugoti nuo koronaviruso.

"Nuo spalio 6 d. didinti kainas draudžiama. Draudžiama! Nuo šiandien. Ne nuo rytojaus, o nuo šiandien. Kad kainos nebūtų didinamos jau artimiausias 24 valandas", – per susitikimą su pareigūnais sakė A. Lukašenka.

Jo teigimu, vartotojų kainos „nežmoniškos“ ir per metus padidėjo 18 procentų.

"Mėsa, pieno produktai, paukštiena (...) brangsta. Pastarosiomis dienomis Minske trūko kiaušinių", – sakė 68 metų A. Lukašenka. „Užduotis – iki kitų metų grįžti prie 7–8 proc. infliacijos lygio“, – pridūrė jis.

Sieną su Ukraina turinti Baltarusija yra ištikima Rusijos sąjungininkė ir leido Maskvos kariuomenei naudotis jos teritorija, kai Rusija vasarį pradėjo karinę kampaniją prieš Kyjivą. Už pagalbą Rusijos kariniams veiksmams Ukrainoje ir žiaurų susidorojimą po rinkimų 2020 m. Baltarusiją užgriuvo Vakarų sankcijos.

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder