Škotijoje siekiama padidinti alkoholio kainas

Škotijos parlamentarai balsuos dėl minimalios kainos, už kurią galima parduoti alkoholį, padidinimo 30 proc.

Škotija buvo pirmoji šalis pasaulyje, kuri nustatė minimalią alkoholio kainą – toks žingsnis įsigaliojo 2018 metų gegužę.

Pastaruosius šešerius metus alkoholio vieneto kaina buvo 50 pensų, tačiau parlamento nariai balsuos dėl jos padidinimo iki 65 pensų nuo rugsėjo pabaigos – tai žingsnis, skirtas infliacijos augimui. Dėl pakeitimo minimali degtinės butelio kaina padidės nuo 13,13 £ iki 17,06 £, o standartinės skardinės lagerio alaus – nuo 1 svaro iki 1,30 £.

Gydytojai ir alkoholio priklausomybės gydymo grupės palaikė kainų didinimą, bet BBC sakė susirūpinę, kad prevencijos priemonės tiems, kuriems kyla didžiausia rizika, yra nepakankamos. Kiekvieną savaitę apie 700 žmonių Škotijoje patenka į ligoninę ir 24 miršta nuo alkoholio, rodo oficiali statistika.

„Scottish Deep End Project“ – bendrosios praktikos gydytojų, dirbančių didžiausiose nepriteklių zonose, grupė – teigė, kad alkoholio daroma žala Škotijoje yra „krizinio lygio“ ir skubiai reikia pokyčių.

Mokslininkai jau kurį laiką vertina minimalios vieneto kainos (MUP) poveikį, o praėjusiais metais Škotijos visuomenės sveikatos departamentas (PHS) atliko 40 tyrimų, siekdama išsiaiškinti politikos poveikį sveikatai, verslui ir visuomenės požiūriui.

Skaičiavimai rodo, kad MUP įvedimas per metus vidutiniškai išgelbėjo šiek tiek daugiau nei 150 gyvybių ir išvengta daugiau nei 400 hospitalizacijų. 2022 m., paskutiniais metais, kurių duomenys turimi, Škotijoje registruoti 1 276 su alkoholiu susijusios mirties atvejai, o tai yra didžiausias lygis nuo 2008 m.

Tačiau PHS teigė, kad be MUP vaizdas būtų buvęs dar blogesnis. Ataskaitoje taip pat pripažinta, kad yra „ribotų įrodymų, rodančių, kad MUP veiksmingai sumažino priklausomybės nuo alkoholio turinčių žmonių vartojimą“.

Skaitomiausi portalai

Raktažodžiai

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder