Slaptame susitikime buvo priimtas planas iš Vokietijos deportuoti milijonus imigrantų į Afriką?
(1)Kelių parlamentinių partijų atstovai dalyvavo slaptame susitikime, kuriame reikalavo deportuoti iš Vokietijos milijonus žmonių, įskaitant Vokietijos piliečius.
Lapkritį netoli Potsdamo vykusiame susitikime Vokietijos kraštutiniai dešinieji pristatė pagrindinį masinio deportavimo iš Vokietijos planą.
Apie tai praneša "Correctiv", remdamasis leidinio turimais susitikimo liudininkų parodymais.
Slaptame renginyje dalyvavo ir patys "slaptieji" tiriamosios žurnalistikos žurnalistai.
Susitikime dalyvavo keli aukšti dešiniosios partijos AfD ("Alternatyva Vokietijai") atstovai.
Visų pirma - buvęs AfD frakcijos Vokietijos parlamente vadovas Rolandas Hartwigas - frakcijos lyderės Alice Weidel asmeninis patarėjas. Jis taip pat yra AfD federalinio vykdomojo komiteto įkurtos akademijos dėstytojas.
Viena tauta, viena valstybė
Straipsnyje rašoma, kad susitikimo dalyviai tiksliai aptarė, kaip būtų galima įgyvendinti planą, jei AfD valdytų Vokietiją.
Vakaras prasidėjo organizatoriaus, verslininko ir odontologo Gernoto Mirigo (Gernot Möhrig) kalba, kurioje jis teigė, kad tokios temos kaip kova su koronavirusu ir skiepai, situacija Ukrainoje ir Izraelyje yra dešiniųjų nesutarimų objektai.
Vienintelis juos vienijantis klausimas - "ar mes, kaip tauta, išliksime Vakaruose".
Iš kairės į dešinę: Gernot Möhrig ir Roland Hartwig
Po to jis perdavė žodį pagrindiniam posėdžio pranešėjui Martinui Zellneriui, ilgamečiam dešiniųjų ekstremistų organizacijos "Tapatybės judėjimas" (IDB) vadovui, kuris pristatė vadinamosios "reemigracijos" koncepciją.
Pagal šią koncepciją iš Vokietijos į Šiaurės Afriką turėtų būti deportuoti milijonai žmonių, įskaitant imigrantų kilmės Vokietijos piliečius.
Pasak Correctiv, Sellneris teigė manantis, kad yra trys migrantų, kurie turėtų palikti Vokietiją, grupės: prieglobsčio prašytojai, užsieniečiai, turintys teisę pasilikti, ir "neasimiliuoti piliečiai", įskaitant Vokietijos piliečius, turinčius imigranto praeitį.
Jo nuomone, pastarieji yra didžiausia "problema".
Pasak liudininkų, Sellneris esą sakė, kad žmonės, kurie remia pabėgėlius Vokietijoje, taip pat galėtų vykti į Afriką.
Pasak jo, į Šiaurės Afriką galėtų būti perkelta iki 2 mln. žmonių.
Dalyvių reakcija
Leidinys pažymi, kad visi atėjusieji į susitikimą tiksliai žinojo, apie ką bus kalbama - vakaro vedėjas, dešiniųjų pažiūrų ekstremistas Zellneris, buvo paskelbtas kvietime.
Apskritai dalyviai neprieštaravo šiam planui. Buvo tik abejojama jo įgyvendinamumu.
Dalyvavę AfD nariai taip pat neprieštaravo. AfD deputatas Gerritas Huy pabrėžė, kad ji jau seniai siekia tų pačių tikslų kaip ir Zellneris.
Posėdyje dalyvavo ir didelę įtaką partijoje turintis Saksonijos-Anhalto AfD parlamentinės frakcijos vadovas Ulrichas Zygmundas (Ulrich Siegmund).
Pasak jo, "turi pasikeisti gatvės vaizdas", užsienio restoranai turi patirti spaudimą. Tokiems verslininkams gyventi Saksonijoje-Anhalte turi būti "kuo mažiau patrauklu".
Rolandas Hartwigas svečių akivaizdoje prisipažino, kad yra Zellnerio gerbėjas, kurio knygą perskaitė "su dideliu malonumu".
Jis taip pat sakė, kad koncepcijos idėjas reikėtų propaguoti per jaunimą. "Ta karta, kuri turi pasukti tėkmę, jau stovi ant kojų".
Taigi planuojama tokiose platformose kaip TikTok ar YouTube orientuotis į jaunimą su turiniu, kuris turėtų būti suvokiamas kaip įprastos politinės kalbos.
Hartwigas taip pat pasirengęs propaguoti koncepcijos idėjas partijos viduje ir už jos ribų, perteikti turinį politikams: "Naujoji Federalinė vykdomoji valdyba, kuri jau pusantrų metų yra valdžioje, yra atvira šiam klausimui.
Taigi esame pasirengę paimti pinigus į rankas ir spręsti klausimus, kurie naudingi ne tik partijai."
Dalyvių reakcija sužinojus apie žurnalistų sąmoningumą
Korektiški žurnalistai pateikė klausimus apie susitikimą kai kuriems renginio dalyviams. Tarp jų buvo ir tokie: ": "žvelgdami atgal, kaip vertinate pagrindinius susitikime išsakytus teiginius?"
AfD parlamento narys Gerritas Jui iki nustatyto termino į klausimus neatsakė. AfD politikas Rolandas Hartwigas ir partijos federalinė vadovybė taip pat neatsakė.
Ulrichas Siegmundas iš Saksonijos-Anhalto paprašė žiniasklaidos advokatų kontoros Höcker parašyti įprastą atsakymą žurnalistams: ten klausimai buvo įvardyti kaip melagingi kaltinimai Siegmundui, tačiau atsakymas negali būti cituojamas.
Atsakyme taip pat teigiama, kad jis ten dalyvavo ne kaip AfD parlamento narys, o kaip "privatus pilietis".
Tačiau advokatų kontora palieka atvirą klausimą, ką Zygmundas mano apie "reemigracijos" sąvoką. Jis tik nurodo, kad nenori "neteisėtai deportuoti žmonių".
Iš kairės į dešinę: Martin Zellner, Gerrit Jui ir Ulrich Siegmund
Organizatorius Gernot Möhrig teigė, kad M. Zellnerio pastabas prisimena "kitaip".
Pasak jo atsakymo žurnalistams, jei jis būtų žinojęs apie tokias pastabas, jos "nebūtų likusios man nepastebėtos" - ypač kalbant apie nevienodą požiūrį į Vokietijos piliečius.
Kas yra AfD
Alternative für Deutschland, AfD - kraštutinių dešiniųjų politinė partija Vokietijoje, įkurta 2013 m. vasario 6 d.
Po 2017 m. rugsėjo 24 d. rinkimų ji tapo trečia pagal dydį partija Bundestage.
Partija apibūdinama kaip vokiečių nacionalistinė, dešiniojo sparno populistinė ir euroskeptiška.
Šiuo metu ją remia daugiau nei 20 proc. vokiečių gyventojų.
Naujausių apklausų duomenimis, ji būtų stipriausia jėga tokiose federalinėse žemėse, kaip Saksonija ir Tiuringija, surinkusi daugiau kaip 30 proc. balsų - su didele persvara prieš CDU, SPD ir žaliuosius.
Pati AfD save pozicionuoja kaip demokratinę jėgą: "AfD, kaip konstitucinė valstybės partija, vienareikšmiškai pasisako už vokiečių tautą kaip visų Vokietijos pilietybę turinčių žmonių visumą", - rašoma jos interneto svetainėje.
Partijos pareiškime teigiama, kad Vokietijos pasą turintys imigrantai yra "tokie pat vokiečiai".
"Mums nėra nei pirmos, nei antros klasės piliečių", - rašoma partijos interneto svetainėje.
Rašyti komentarą