Slovakijoje pastebėta, kad daugėja ukrainiečių, bėgančių nuo mobilizacijos

Slovakija ketvirtadienį pranešė, kad šaukiamojo amžiaus ukrainiečių vyrų, neteisėtai kertančių sieną, skaičius per metus iki naujojo Ukrainos mobilizacijos įstatymo įsigaliojimo, išaugo daugiau nei dvigubai.

Sienos apsaugos tarnyba nurodė, kad per pirmuosius keturis šių metų mėnesius buvo sulaikyti ir paleisti 338 ukrainiečiai – palyginti su 166 per tą patį 2023 metų laikotarpį.

„Pirmąją gegužės savaitę prie „žaliosios sienos“ sulaikėme 45 vyrus, – sakė Slovakijos pasienio policijos atstovė spaudai Agnesa Kopernicka. – Per tą patį praėjusių metų laikotarpį šis skaičius buvo keturi.“

Šį mėnesį Ukrainoje įsigalios naujas įstatymas, pagal kurį bus sunkiau išvengti mobilizacijos.

Nuo 2022 metų Rusijos invazijos pradžios 18-60 metų amžiaus ukrainiečiams vyrams buvo uždrausta išvykti iš šalies ir daug kas bandė bėgti nelegaliai.

A. Kopernicka sakė, kad sieną kertantys ukrainiečiai vyrai sulaikomi, jiems išduodamas leidimas būti Slovakijoje ir jie paleidžiami.

„Nuo karo pradžios nebuvo jokio imigrantų readmisijos iš Slovakijos į Ukrainą“, – sakė ji.

Jos teigimu, kovo mėnesį vienas Ukrainos pasienio patrulis – neginkluotas ir apsirengęs civiliais drabužiais – kirto sieną.

Pasak pasieniečių, nuo Rusijos invazijos pradžios pasienyje buvo sulaikyti 1 484 ukrainiečiai.

Ukrainos pasienio tarnyba šią savaitę pranešė, kad aptiko trijų ukrainiečių vyrų kūnus su Rumunija besiribojančioje Tisos upėje – tai dar vienas maršrutas, kuriuo dažnai naudojamasi siekiant išvengti mobilizacijos.

Gemius

Raktažodžiai

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder