Kas nutiktų, jei Rusija pradėtų branduolinį karą:

Šokiruojantis tyrimas: kas nutiktų, jei Rusija pradėtų branduolinį karą:

Mokslininkai papasakojo, kas nutiktų, jei Rusija pradėtų branduolinį karą. Žurnale "AGU Advances" paskelbtame naujame tyrime nurodoma, kad ugnies audros užstotų Saulę ir sukeltų tūkstančius metų truksiantį "mažąjį ledynmetį". Tai sukeltų derliaus nykimą ir badą.

"Per pirmąjį mėnesį po sprogimo vidutinė temperatūra pasaulyje nukristų maždaug 13 laipsnių pagal Farenheitą (7 laipsniais pagal Celsijų).

Tai daugiau nei per paskutinį ledynmetį, trukusį daugiau nei 100 000 metų, kai išnyko mamutai", - teigiama tyrime.

Pagrindinė autorė daktarė Cheryl Harrison iš Luizianos valstybinio universiteto sakė: "Kai dūmai patenka į viršutinius atmosferos sluoksnius, jie pasklinda po visą pasaulį ir paveikia visus."

Analizė rodo, kad vandenyno temperatūra greitai nukristų ir net išsisklaidžius dūmams neatsistatytų iki prieškarinio lygio.

Atvėsus planetai, jūros ledas plėstųsi ir užblokuotų pagrindinius uostus, įskaitant Pekino, Kopenhagos ir Sankt Peterburgo.

Ledas išplistų į pakrančių teritorijas, kuriose paprastai vyrauja vidutinis klimatas, ir apsunkintų laivybą visame Šiaurės pusrutulyje, o į kai kuriuos miestus, pavyzdžiui, Šanchajų, būtų sunku pristatyti maistą ir atsargas.

Staiga sumažėjus jūros apšvietimui ir temperatūrai, žūtų dumbliai - jūrų mitybos tinklo pagrindas.

Mokslininkai teigė, kad žvejyba ir akvakultūra sustotų dėl "mirusių vandenynų".

Viename iš modelių imituojama, kas būtų, jei JAV ir Rusija miestams ir pramoninėms teritorijoms bombarduoti panaudos 4400 100 kilotonų galios branduolinių galvučių.

Tokiu atveju gaisrai į viršutinius atmosferos sluoksnius išleistų daugiau kaip 150 mlrd. tonų dūmų ir juodosios anglies, kuri sugeria saulės šviesą.

Archyvų nuotr.

Nuotrauka ua.depositphotos.com

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder