Sovietų šachmatininkė padavė „Netflix“ į teismą už seksistinį jos karjeros vaizdavimą seriale „Queen's Gambit“

Sovietų šachmatų čempionė Nona Gaprindashvili pateikė „Netflix“ bendrovei 5 mln. dolerių šmeižto ieškinį už serialo „Queen's Gambit“ epizodą, kuriame neteisingai nurodoma, kad žaisdama ji niekada nesivaržė su vyrais.

80 metų amžiaus N. Gaprindashvili yra Gruzijos moterų šachmatų pradininkė ir pirmoji moteris, kuriai suteiktas šachmatų didmeistrio titulas, skelbia naujienų portalas Daily Mail. Šachmatininkė teigia, kad „Netflix“ seriale buvo menkinama ir seksistiškai vaizduojama jos karjera.

Paskutinėje „Queen's Gambit“ serijoje pagrindinė veikėja Beth Harmon (aktorė Anya Taylor-Joy) vaizduojama Maskvoje žaidžianti šachmatais prieš išgalvotą personažą Viktorą Laevą.

Šioje scenoje yra girdimi diktoriaus žodžiai: „Vienintelis neįprastas dalykas yra jos [Beth Harmon] lytis, tačiau Rusijoje tai nėra unikalu.

Turime Noną Gaprindashvili, tačiau ji yra pasaulio moterų šachmatų čempionė ir niekada nėra varžiusis prieš vyrus.“

Šiame epizode veiksmas vyksta 1968 m., o N. Gaprindashvili ieškinyje teigia, kad tuo karjeros metu jai jau buvo tekę varžytis net su 59 vyrais.

„Netflix“ atstovai pareiškė, kad N. Gaprindashvili ieškinys „nėra pagrįstas“.

N. Gaprindashvili tikina su „Netflix“ susisiekusi iš karto po serialo pasirodymo ir prašiusi jų atsiprašymo, tačiau jos skundą bendrovė atmetė ir pavadino „nekenksmingu“.

Per savo karjerą N. Gaprindashvili laimėjo daugybę čempionatų ir įveikė keletą garsiausių pasaulio šachmatininkų.

Šiuo metu moteris vis dar žaidžia šachmatais.

Raktažodžiai
Sidebar placeholder