Potvyniai Rusijoje

Sparčiai kyla vandens lygis upėse netoli Rusijos Orenburgo ir Kurgano miestų

(1)

Vandens lygis Uralo upėje Rusijos Orenburgo mieste pasiekė 11,85 metro ir 225 centimetrais viršijo pavojingą ribą, šeštadienį pranešė vietos valdžia, kai pagrindinės upės išsiliejo iš krantų dėl istoriškai rekordinio potvynio, kurį sukėlė neįprasti potvyniai, - skelbia Reuters.

Penktadienį daugiau kaip 500 000 gyventojų turinčio miesto valdžia paragino gyventojus nedelsiant evakuotis dėl sparčiai plūstančio vandens.

"Padėtis išlieka sudėtinga. Daugelyje teritorijų laukia potvynio pikas", - savo "Telegram" kanale pranešė Orenburgo srities gubernatorius Denisas Pasleris.

Tuo tarpu Orske, kur balandžio 5 d. pratrūko užtvanka, vanduo, atkūrus užtvanką, toliau slūgsta.

"Miestas toliau laisvinasi nuo vandens ir grįžta į normalų gyvenimą", - rašė D. Pasleris.

Kitame Rusijos regione, Kurgano srityje, vanduo taip pat smarkiai pakilo.

Gubernatorius Vadimas Šumkovas savo "Telegram" kanale pranešė, kad potvynio vanduo artėja prie Barabos kaimo, esančio netoli Kurgano srities centro, ir paragino gyventojus nedelsiant evakuotis.

"Staigus vandens kilimas pagal preliminarią "Rosgidromet" prognozę prasidės, kaip jie sakė, artimiausiomis dienomis, taip pat tęsis kelias dienas, per kurias turėsime ištverti sudėtingą situaciją", - kiek anksčiau rašė jis.

Per miestą tekančios Tobolo upės vandens lygis gali siekti 9-11 metrų, pridūrė jis.

Regiono valdžios institucijos jungia ir kelia pylimus keliose gyvenvietėse, kad sulaikytų vandenį.

Tiumenės srityje, kur potvynio Tobolo ir Išimo upėse pikas numatomas balandžio 23-25 d., nuo šeštadienio neigiamų ir pavojingų reiškinių regiono upėse nėra, pranešė vietos Nepaprastųjų situacijų ministerija.

Rusija ir Kazachstanas pastarosiomis savaitėmis toliau kovojo su potvyniais keliuose regionuose, kuriuos sukėlė neįprasti pavasario potvyniai.

Šiemet, pasak gelbėtojų, neįprastai didelius potvynius ir pakilusį vandenį didžiausiose Sibiro ir Uralo upėse lėmė kelių veiksnių derinys: permirkęs dirvožemis rudenį, jo įšalas žiemą, didelis sniego kiekis, staigus pavasario atšilimas ir gausūs krituliai.

Kazachstanas, kur iš užtvindytų teritorijų jau teko evakuoti apie 100 000 žmonių, nusprendė atšaukti birželį vyksiantį tarptautinį forumą, kad sutaupytų lėšų "precedento neturinčių potvynių padariniams likviduoti", pareiškė šalies prezidentas Kasymas-Jomartas Tokajevas, kurį cituoja TASS. 

Skaitomiausi portalai

Raktažodžiai

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder