Sulaikytas dviejų rusių nužudymu įtariamas lietuvis

Vokietijoje sulaikytas asmuo, įtariamas praėjusias metais Turkijoje nužudęs dvi Rusijos pilietes, pranešė „Bayerischer Rundfunk".

47-erių Lietuvos pilietis Andrejus Kušlevičius buvo atpažintas, kai mėgino kirsti Čekijos ir Vokietijos sieną. Anksčiau Turkija paskelbė jo tarptautinę paiešką. Rusijos Tyrimų komitetas dėl dviejų savo šalies piliečių nužudymo taip pat iškėlė baudžiamąją bylą.

Tyrimo duomenimis, 2023 m. lapkritį A.Kušlevičius Turkijos mieste Bodrume nužudė rusę Iriną Dvizovą ir jos dukrą Dajaną.

Po nusikaltimo jis pasiėmė kartu su nužudytąja susilauktą sūnų ir paspruko į Prancūziją.

Vos tik pasirodė informacija, kad, galimai, žudikas yra Lietuvos pilietis, „Vakaro žinios" kelis kartus kreipėsi į Gabrieliaus Landsbergio vadovaujamą Užsienio reikalų ministerija ir paprašė pakomentuoti šį incidentą.

URM nurodė: „Lietuvos ambasada Turkijoje nėra gavusi jokių paklausimų ar pranešimų apie Jūsų minimą įvykį. Be to, remiantis asmens duomenų apsaugos įstatymais, gerbiant asmenų privatumą bei neturint artimųjų sutikimo, negalime teikti informacijos žiniasklaidai nei apie konkrečius asmenis, nei apie įvykių aplinkybes.

Pažymime, kad Lietuvos Respublikos diplomatinės atstovybės ir konsulinės įstaigos yra įgaliotos teikti Lietuvos Respublikos konsuliniame statute numatytą konsulinę pagalbą nelaimės atveju: piliečių mirties, nelaimingo atsitikimo ar ligos atvejais, taip pat nusikaltimo aukoms, sulaikytiems, atliekantiems bausmę ar įtariamiems padarius nusikaltimą, asmenims neturintiems visiško veiksnumo ar praradusiems kelionės dokumentus.

Lietuvos Respublikos piliečiui mirus, atsitikus nelaimei, tapus nusikaltimo auka, įvykus sulaikymui ar įkalinimui (asmeniui pageidaujant arba pagal dvišalę konsulinę konvenciją), užsienio valstybės kompetentingos institucijos praneša apie tai Lietuvos Respublikos diplomatinei atstovybei ar konsulinei įstaigai.

Lietuvos Respublikos konsuliniai pareigūnai tokiais atvejais atlieka nustatytas procedūras: gauna oficialią vietos kompetentingų institucijų informaciją, informuoja atsakingas Lietuvos institucijas, suteikia būtiną informaciją artimiesiems, prireikus išduoda konsulines pažymas, leidimą gabenti mirusiojo palaikus ir kitus dokumentus.

Remiantis asmens duomenų apsaugos įstatymais, gerbiant asmenų privatumą bei neturint artimųjų sutikimo, informacijos žiniasklaidai negalime teikti nei apie konkrečius asmenis, nei apie įvykių aplinkybes".

Gemius

Raktažodžiai

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder