Agresyvus šuo

Šunų užpuolimų skaičius Anglijoje ir Velse padidėjo 21 proc. – policija

(2)

Anglijos ir Velso policijos užregistruotų šunų išpuolių per praėjusius metus padaugėjo 21 proc., atskleidžia BBC tyrimas.

Remiantis duomenimis, gautais pagal vadinamąsias laisvės gauti informacijos užklausas, praėjusiais metais policijos pajėgos užregistravo 30 539 atvejus, kai šuo sužalojo žmogų arba šunį vedlį. Prieš metus tokių atvejų buvo 25 291.

Pagal dabar galiojantį Pavojingų šunų įstatymą žmonės gali būti įkalinti iki 14 metų, jiems gali būti atimta teisė būti šunų savininkais arba jų pavojingi šunys gali būti numarinti.

Kai kurių mirtinai šunų sužalotų žmonių artimieji mano, kad už tai šunų šeimininkai turėtų būti teisiami už netyčinį nužudymą. Maksimali bausmė už netyčinį nužudymą yra įkalinimas iki gyvos galvos.

Kaip žinoma, nuo šių metų vasario 1 d. neregistruoto „XL bully“ tipo šuns laikymas yra nusikalstama veika. Aplinkos ministras Steve'as Barclay apibūdino šį draudimą kaip „svarbią visuomenės saugumo apsaugos priemonę“.

Advokatų kontoros „Blackwell Slee“ advokatas ir partneris Jamesas McNally sakė, kad „policija per pastarąjį dešimtmetį į šunų išpuolius nežiūrėjo rimtai“.

Jo teigimu, tokie išpuoliai dažnai būdavo atmetami kaip civilinis reikalas arba policija bandydavo su jais susidoroti taikydama vadinamąjį atkuriamąjį teisingumą, kuomet siekiama ištirti žalingą nusikaltimo poveikį ir nustatyti, ką galima padaryti, kad ta žala būtų atitaisyta, o ją padaręs asmuo būtų atsakingas už savo veiksmus.

„Manau, kad policija tik dabar „atsibudo“, kalbant apie šią problemą“, – pridūrė jis.

Nacionalinės policijos vadovų tarybos (NPCC) atstovas spaudai sakė, kad visuose regionuose pareigūnai daug dėmesio skiria pavojingiems šunims ir šunų užpuolimams, o tyrimai atliekami ten, kur tai „tikslinga ir proporcinga“.

Jie teigė, kad NPCC pavojingų šunų darbo grupė kovoja su šunų užpuolimais, todėl padaugėjo žmonių, pranešančių apie incidentus.

„Manome, kad kai kurie iš jų galėjo atsitikti dėl to, kad šunys buvo įsigyti per karantiną, tačiau jiems trūko socializacijos ir vėliau jie tapo per sunkiai suvaldomi brandžiame amžiuje“, – sakė policijos atstovas.

Anglija.lt naujienas ar jų dalį publikuoti ir/ar kitaip naudoti be raštiško "Anglija.lt Ltd." sutikimo draudžiama.

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder