Šveicarijos paminklų ir archeologijos biuro archeologų komanda

Šveicarijos mokslininkai aptiko didelių senovės romėnų pastatų: jiems apie 2 tūkst. metų

(1)

Šveicarijos paminklų apsaugos ir archeologijos biuro archeologų komanda kasinėdama žvyro karjere netoli Cham-Obervilio, Zugo kantone, Šveicarijoje, aptiko didelį romėnų kompleksą, rašo HeritageDaily.

Nuo 1990-ųjų Paminklų apsaugos ir archeologijos biuras kasinėja karjere.

Neseniai atlikto mokslinio tyrimo metu buvo aptikta grupė romėnų statinių, kurie sudaro mažiausiai 500 kvadratinių metrų ploto kompleksą.

Tyrimai rodo, kad šis kompleksas datuojamas maždaug prieš 2000 metų, todėl mokslininkai gavo naujų žinių apie plačiai paplitusį romėnų apgyvendinimą Alpių sektoriuje Centrinėje Šveicarijoje.

Organizatorių nuotr.

Tyrimai rodo, kad kompleksas datuojamas maždaug prieš 2 000 metų / Nuotrauka: David Jecker

Berno universiteto archeologijos profesorė Christa Ebneter, kalbėdama apie atradimą, sakė: "Skirtingai nei kitose vietovėse, Alpių regione rasta nedaug panašaus masto Romos epochos architektūrinių statinių.

Ne mažiau stebina ir gera šių liekanų išsilaikymo būklė."

Nors komplekso dydis ir paskirtis tebėra paslaptingi, archeologai iškėlė keletą hipotezių, tarp jų ir prielaidą, kad tai vila arba šventovė.

Be pamatų sienų, mokslininkai aptiko nemažai artefaktų, taip pat aukštą statusą liudijančių daiktų.

Tarp šių žymių antikvarinių daiktų yra importuotų romėnų indų (terra sigillata iš Italijos ir Galijos), monetų, stiklinių indų, amforų fragmentų ir daug geležinių vinių iš medinės infrastruktūros.

"Pastaraisiais metais mums pavyko užfiksuoti daugybę radinių ir išgelbėti vertingų radinių, - komentavo tyrimą Paminklų apsaugos ir archeologijos departamento vadovė Karin Artaud, - Šios dėlionės dalys leidžia mums atsekti mūsų protėvių gyvenimą ir geriau suprasti mūsų istoriją.

Organizatorių nuotr.
 

Nuotrauka: Res Eichenberger

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder