Šveicarijos prezidentė: pasaulis turi parengti dirvą Ukrainos ir Rusijos taikos deryboms

(2)

 Karas pamažu persikelia už Ukrainos sienų, todėl kuo greičiau pasiekti teisingą taiką Ukrainoje ir grįžti prie tarptautinės teisės yra visų interesas.

Tai, pasak „Ukrinform“ korespondento, Šveicarijos prezidentė Viola Amherd pareiškė prieš prasidedant taikos aukščiausiojo lygio susitikimui.

„Padėtis pasaulyje sudėtinga, karas peržengia Ukrainos ribas“, – sakė V. Amherd, pridurdama, kad Šveicarija pasisako už taiką ir dialogą.

Pasaulio tvarka turėtų būti kuriama ant JT Chartijos pamatų, o Rusijos invazija į Ukrainą ją „giliai pažeidė“, sakė politikė. Ji pažymėjo, kad žmonės okupuotose teritorijose labai kenčia jau beveik dvejus su puse metų, tačiau tarptautinės teisės pažeidimai kenkia ne tik jiems.

„Jei norime įkvėpti taikos procesą, Rusija turi kada nors prie jo prisijungti. Tai aišku visiems. Mes, kaip tarptautinė bendruomenė, galime prisidėti prie to, kad būtų parengta dirva taikos deryboms tarp dviejų kariaujančių pusių. Tam ir esame čia“, – sakė V. Amherd.

Ji priminė, kad taikos konferencijoje dalyvauja 92 šalių ir 8 tarptautinių organizacijų atstovai. Pasak jos, svarbu, kad prie aukščiausiojo lygio susitikimo prisijungtų ne tik Europa, kuriai susitikime yra plačiai atstovaujama, bet ir kiti regionai.

„Tikslas aiškus: norime pradėti teisingos taikos Ukrainoje, grindžiamos tarptautine teise ir JT Chartija, siekimo procesą“, – sakė Šveicarijos prezidentė.

Gemius

Raktažodžiai

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder