Talibanas

Talibano pareigūnas: žurnalistai fotografuodami padaro „sunkią nuodėmę“

Vienas Talibano pareigūnas pareiškė, kad žurnalistai fotografuodami padaro „sunkią nuodėmę“, trečiadienį pranešė Afganistano žiniasklaida.

1996–2001 metais, valdant Talibanui, buvo uždrausta transliuoti per televiziją ir fotografuoti gyvas būtybes, tačiau nuo 2021-ųjų, kai Talibanas atėjo į valdžią, panaši tvarka nebuvo priimta.

„Fotografavimas yra didelė nuodėmė“, – antradienį Kabule surengtame seminare departamento darbuotojams sakė Teisingumo ministerijos aukšto rango pareigūnas Mohammadas Hashemas Shaheedas Wroras (Mehmudas Hašemas Šachidas Vroras), rodo kelių žiniasklaidos priemonių filmuota medžiaga. 

„Mūsų draugai iš žiniasklaidos, afganistaniečiai, visada užsiima šia nuodėme ir visada traukia į amoralumą“, – pridūrė jis. 

Šią savaitę Kandahare, dvasinėje Talibano judėjimo gimtinėje, pareigūnams buvo įsakyta nefotografuoti jokių gyvų būtybių, tačiau draudimas netaikomas žiniasklaidai ar visuomenei, naujienų agentūrai AFP sakė Kandaharo gubernatoriaus atstovas Mahmoodas Azzamas (Mahmudas Azamas).

Žmonių ir gyvūnų atvaizdų islamo mene paprastai vengiama, o kai kurie musulmonai atsisako bet kokių gyvų būtybių vaizdinių.

Nuo tada, kai daugiau nei prieš dvejus metus į valdžią grįžo Talibanas, kelios žiniasklaidos priemonės susilaiko nuo žmonių ir gyvūnų atvaizdų naudojimo.

Tačiau oficialūs centrinės valdžios departamentai dažnai platina ir dalijasi nuotraukomis, kuriose matomi vyresniųjų pareigūnų susitikimai su užsienio pareigūnais.

Gemius

Raktažodžiai

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder