Tarzanas, Terminatorius ir kiti atletai

Nieko naujo, kad Holivudo filmuose, ypač ne pačiuose rimčiausiuose, nusifilmuoja garsūs sportininkai, pavyzdžiui, NBA krepšininkai. Jie šmėkštelėja ekrane, retai suvaidina bent kiek didesnį vaidmenį, o tada grįžta į aikšteles. Tačiau yra ir kitokių pavyzdžių, kai atletai, net ir daug pasiekę, daug sėkmingesnes karjeras susikuria ne sporte, o kino industrijoje.

Terminatorius ir net Elas Bandis - visus šiuos personažus vaidino sportininkai.

Džonis Vaismiuleris (Johnny Weissmuller)

Rytoj sukaks 91 metai nuo pirmojo Tarzano pasirodymo kino ekranuose ir pradėti sportininkų-aktorių sąrašą neabejotinai reikia nuo džiunglių karalių įkūnijusio žmogaus.

Dabartinės Rumunijos teritorijoje gimęs, bet JAV užaugęs vokiečių kilmės Dž.Vaismiuleris savo trofėjų sąraše turi penkis olimpinius aukso medalius.

1924 m. Paryžiuje plaukikas triumfavo 100 bei 400 m laisvuoju stiliumi rungtyse bei 4x200 m estafetėje. 1928 m. Amsterdame Dž.Vaismiuleris pelnė dar du aukso apdovanojimus - 100 m nuotolyje bei 4x200 m estafetėje. Negana to, Paryžiuje jis iškovojo bronzą su JAV vandensvydžio rinktine.

Kine Dž.Vaismiuleris debiutavo dar 1929 m., bet pirmasis vaidmuo buvo epizodinis.

Šlovė, pranokusi olimpinio čempiono aurą, atėjo 1932 m. balandžio 2 d., kai ekranuose pasirodė pirmasis Tarzanianos filmas - „Tarzanas - neliestųjų girių valdytojas". Iš viso plaukikas Tarzaną įkūnijo 12 kartų. Į anapilį Dž.Vaismiuleris iškeliavo 1984 m., būdamas 79-erių.

Dveinas Džonsonas (Dwayne Johnson)

Veiksmo filmuose dažnai pasirodo raumeningi vyrukai iš vadinamųjų amerikietiškų imtynių. Vadinamųjų, nes su imtynėmis tas reginys turi mažai ką bendro.

Jei sakote, kad šio cirko atstovų neverta vadinti sportininkais, esate teisūs, tačiau D.Džonsonas „imtynininkų" kompanijoje išsiskiria. Jis išties buvo sportininkas ir tapo studentų lygos čempionu amerikietiškame futbole.

1990-1994 m., studijuodamas Majamio universitete, D.Džonsonas atstovavo „Hurricanes" komandai, su kuria 1991 m. laimėjo nacionalinį čempionatą.

Jis buvo atsarginis žaidėjas, o viltis patekti į prestižinę NFL lygą galutinai sužlugdė trauma. Įsitvirtinti nepavyko ir kanadietiško futbolo lygoje.

1996 m. buvęs futbolininkas pasuko į pseudoimtynes, kur gavo Uolos pravardę, lydinčią jį iki šiol. Kine D.Džonsonas debiutavo 1999 m., o įsitvirtinti Holivudo elite leido 2002 m. pasirodęs „Skorpionų karalius".

Šiuo metu D.Džonsonas yra vienas geriausiai apmokamų pasaulio aktorių. Filmai, kuriuose jis vaidino, yra atnešę daugiau nei 10,5 mlrd. JAV dolerių (maždaug 9,7 mlrd. eurų) pelną.

Bertas Reinoldsas (Burt Reynolds)

Dž.Vaismiulerį, A.Švarcnegerį ir D.Džonsoną į kiną atvedė raumenys.

Raumenų turėjo netrūkti ir kitokio sukirpimo aktoriui B.Reinoldsui, nes jis žaidė amerikietišką futbolą Floridos valstijos universiteto komandoje „Seminoles". Visgi būdamas pirmamečiu B.Reinoldsas patyrė traumą, po to dar ir pateko į autoavariją, tad viltys tapti profesionalu greitai išgaravo.

Kelerius metus pavaidinęs serialuose, 1961 m. ūsočius debiutavo kine.

Pripažinimo jis sulaukė 1972 m., pasirodęs juostoje „Atsidavimas", o bene sėkmingiausias komerciniu atžvilgiu buvo 1977-ųjų „Šerifas ir banditas". B.Reinoldsas yra laimėjęs ne vieną kino apdovanijimą.

1983 m. jis pabandė sublizgėti ir muzikoje, išleidęs kantri stiliaus albumą. B.Reinoldsas mirė 2018 m., būdamas 82-ejų.

Vinis Džonsas (Vinnie Jones)

Jei atsibodo amerikietiško futbolo atstovai, pereikime prie geriau pažįstamo europietiško. Visi besidomintys kinu žino, kad V.Džonso herojai yra kietuoliai, bet prieš tai jis buvo kietuolis stadionuose.

Gynybinio plano saugas atstovavo „Leeds United", „Sheffield United", Londono „Chelsea" ir „Queens Park Rangers", o geriausius savo laikus praleido „Wimbledon" klube, kuriame žaidė 1986-1989 ir 1992-1998 m.

9 rungtynes Velso rinktinėje sužaidęs V.Džonsas su Vimbldono klubu laimėjo Anglijos taurę, taigi tikrai nebuvo iš kelmo spirtas.

Gal nebuvo ir labai talentingas, tačiau pasižymėjo bekompromisiu, negailestingu žaidimo stiliumi. Visa „Wimbledon" komanda kurį laiką buvo vadinama „bepročių gauja".

Kine V.Džonsą išgarsino ankstyvieji Gajaus Ričio (Guy Ritchie) filmai. 1998 m. pasirodė „Lok, stok arba šauk", 2000 m. - „Vagišiai". To užteko, kad V.Džonso veidas taptų puikiai žinomu ne tik futbolo gerbėjams.

Arnoldas Švarcenegeris (Arnold Schwarzenegger)

Terminatorius, Konanas Barbaras, galų gale - Kalifornijos gubernatorius. Patys spręskite, kuris A.Švarcenegerio vaidmuo ar statusas yra svarbiausias, tačiau išgarsėjo jis kaip kultūristas.

Pirmą svarbų titulą austras iškovojo 1969 m., kai laimėjo „Mr.Universe" konkurso mėgėjų varžybas.

Po to Švarcas tame pačiame konkurse trejus metus iš eilės nugalėjo tarp profesionalų. 1970-1975 ir 1980 m. A.Švarcenegeris septynis kartus nuskynė prestižinio „Mr.Olympia" konkurso laurus. Beje, raumenų kalnas neslepia, kad vartojo steroidus, kurie tais laikais buvo legalūs.

Jėgas kine A.Švarcenegeris išbandė dar 1970 m., kai nusifilmavo menkavertėje juostoje „Heraklis Niujorke". Po to buvo dar pora vaidmenų, o 1982 m. ekranuose pasirodė „Konanas Barbaras".

Beje, režisuotas lietuviško kraujo turinčio Džono Miliaus (John Milius). 1984 m. Švarcas žvaigždės statusą įtvirtino vaidmeniu „Terminatoriuje".

Edas O'Nilas (Ed O'Neill)


Dar vienas aktorius, išbandęs save amerikietiškame futbole.

Jame E.O'Nilas pasiekė daugiau nei D.Džonsonas ar B.Reinoldsas. Pažaidęs Ohajo ir Jangstauno universitetuose, jis nebuvo pakviestas naujokų biržoje, bet pasirašė sutartį su profesionalų klubu „Pittsburgh Steelers". Visgi po treniruočių stovyklos E.O'Nilas buvo atleistas ir tuo futbolininko karjera baigėsi.

1980 m. E.O'Nilas debiutavo televizijoje ir kine, o geriausiai jis žinomas kaip Elas Bandis iš serialo „Vedęs ir turi vaikų", rodyto 1987-1997 m.

Iš viso pasirodė 259 serijos. Jei pamenate, kaip pagrindinis serialo herojus giriasi savo žygdarbiais amerikietiško futbolo aikštėje, tai žinokite, kad E.O'Nilas kalbėjo apie žaidimą, kurį tikrai išmano.

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder