Rosstat duomenimis, 4,6 mln. rusų dirba ne visą darbo dieną, yra priverstinėse arba nemokamose atostogose.
"Finexpertiza" analitikai apskaičiavo, kad tokio paslėpto nedarbo lygis - beveik 13 proc. - yra daugiau nei tris kartus didesnis nei oficialus 3,9 proc. (jų skaičiavimus cituoja "Financial Times").
2022 m. sausio-spalio mėn. "paslėptų bedarbių" armija išaugo 730 000.
Pirmojo ketvirčio pabaigoje 1,12 mln. rusų dirbo ne visą darbo dieną (+100 tūkst. nuo metų pradžios), 240 tūkst. dirbo "atidirbę" (+80 tūkst.), o 3,3 mln. buvo nemokamose atostogose (+550 tūkst.).
Nors valdžia giriasi mažu nedarbu, ji pamiršta pridurti, kad šis statistinis stebuklas atsirado dėl masinio darbo jėgos mažinimo: 300 000 žmonių buvo mobilizuoti, o dar šimtai tūkstančių emigravo, bėgdami nuo karo, pabrėžia Andrejus Kolesnikovas iš Carnegie Endowment for International Peace.
Jis priduria, kad skaičiai popieriuje atrodo gražūs, tačiau iš tikrųjų tai, kas vyksta, nerodo, kad darbo rinka yra sveika.
Rosstat duomenimis, didžiausias paslėpto nedarbo lygis yra automobilių pramonėje, kurios gamyba po Vakarų koncernų pasitraukimo sumažėjo 79 proc.
Daugiau nei ketvirtadalis (27,1 %) automobilių gamyklų darbuotojų spalio pabaigoje priverstinai nedirbo, o dar 8,4 % dirbo ne visą darbo dieną.
Beveik 10 proc. darbuotojų atleido medienos pramonė, kuri po Europos embargo prarado didžiausią rinką ir negalėjo rasti naujos Azijoje.
Beveik kas penktas darbuotojas išėjo nemokamų atostogų iš maisto produktų gamintojų (17,9 proc.), chemijos įmonių (17,9 proc.) ir farmacijos įmonių (17,8 proc.).
Statistiniai duomenys rodo, kad daugiau nei 20 proc. nemokamų atostogų išėjusių darbuotojų dirba plieno, baldų ir elektros prietaisų gamyklose.
Nedarbo lygio mažėjimas rekordinio "paslėptų bedarbių" skaičiaus fone aiškinamas silpna demografine padėtimi, nes, Alfa-Bank analitikų vertinimu, per 9 2022 m. mėnesius dėl natūralaus gyventojų nykimo šalis neteko dar pusės milijono žmonių, o dar iki 1 mln. tapo emigrantais.
Šaltinis: "The Moscow Times"
Rašyti komentarą