Tūkstančiai Australijos slaugytojų streikuoja, o Covid-19 atvejų daugėja

Daugiausiai gyventojų turinčioje Australijos valstijoje tūkstančiai slaugytojų pradėjo streiką, protestuodami prieš nekylantį atlyginimą ir darbuotojų trūkumą.

Tai vyksta nepaisant valstijos darbo santykių komisijos įsakymo nutraukti streiką.

Tai pirmasis slaugytojų kolektyvinis veiksmas per beveik dešimtmetį.

Dėl omikron varianto pastaruoju metu padaugėjo atvejų, todėl šalies tyrimų ir ligoninių sistemos yra dar labiau apkrautos.

Atvejai Naujame Pietų Velse sudaro didžiąją dalį Australijoje įregistruotų 2,5 mln. atvejų.

Tūkstančiai slaugytojų ir kitų sveikatos priežiūros darbuotojų - kai kurie iš jų buvo apsirengę asmeninėmis apsauginėmis priemonėmis - žygiavo Naujojo Pietų Velso tankiausiai apgyvendinto miesto, Sidnėjaus, gatvėmis.

Jie reikalauja autorizuoto slaugytojo ir paciento santykio, taip pat darbo užmokesčio padidinimo daugiau nei 2,5 proc.

Streikas tęsėsi nepaisant pirmadienį paskelbto Darbo santykių komisijos įsakymo jį atšaukti.

Naujojo Pietų Velso sveikatos ministerija, kuri iškėlė klausimą Darbo santykių komisijai, pareiškime teigė, kad "bet koks streikas sukeltų sveikatos paslaugų trukdžių ir vėlavimų visoje valstijoje."

Nepaisant to, profesinės sąjungos atstovai teigė, kad streikas vyks kaip planuota, nes diskusijose nebuvo priimtas sprendimas, kuris "bet kokiu būdu padėtų asociacijai patenkinti tikruosius slaugytojų rūpesčius," - sakoma "the Guardian" pranešime.

Pasak Australijos transliuotojo "ABC News", Naujojo Pietų Velso sveikatos ministerijos atstovas spaudai pripažino, kad darbuotojai "nenuilstamai dirbo per pastaruosius du Covid-19 pandemijos metus."

Tačiau pareiškime teigiama, kad šiuo metu veikia "lanksti personalo ir paciento santykio sistema", užtikrinanti, kad būtų "tinkamas slaugytojų skaičius, tinkamoje vietoje, tinkamu laiku."

Australija veikė pagal griežčiausius vidaus apribojimus, dažnai taikė izoliaciją, kad sustabdytų Covid plitimą.

Bet omikron variantas padidino atvejų skaičių po to, kai gruodį karantinas buvo sušvelnintas. Todėl buvo daromas didelis spaudimas tyrimų ir ligoninių sistemoms, sukeliant vyriausybės ribojimą į teisę atlikti nemokamus PGR testus.

Daugumai ligoninių sunkiai sekasi susidoroti, nes daugėja priėmimų. Tačiau priėmimų į intensyviosios terapijos skyrius ir mirties santykis išlieka žemas. Australija pranešė apie 4,600 mirčių pandemijos metu.

Raktažodžiai

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder