"Turėjo polinkį menui": sulaukusi 8 metų mirė kiaulė menininkė Pigcasso (vaizdo įrašas)
(1)Visuomenės numylėtinė vadinama "įkvepiančia asmenybe" ir teigiama, kad "ji turėjo meninę gyslelę".
Talentingoji kiaulė, kuri iš savo paveikslų "uždirbo" daugiau nei 1 mln. dolerių ir buvo pripažinta sėkmingiausia gyvūne menininke pasaulio istorijoje, mirė būdama 8 metų.
Jos savininkė Džoana Lefson (Joanne Lefson) pranešė, kad 450 kg sveriantis gyvūnas mirė dėl lėtinio reumatoidinio artrito.
Prieš mirtį kiaulė susirgo, ji šlubavo abejomis užpakalinėmis kojomis.
"Labai liūdime matydami, kad mirė tokia įkvepianti asmenybė. Tačiau taip pat džiaugiamės gerai nugyventu gyvenimu ir giliais pokyčiais, kuriuos ji padarė", - sakė 52 metų Lefsonas.
Moteris iš Franschhoeko (Pietų Afrikos Respublika), kuri yra gyvūnų gerovės aktyvistė, 2016 m. gegužės mėn. išgelbėjo Pigcasso iš skerdyklos, kai jai buvo vos keturios savaitės.
Būtent jos gelbėtojos dėka gyvūnui buvo suteikta galimybė kurti.
"Pigcasso būtų virtusi bekonu būdama šešių mėnesių amžiaus. Vietoj to ji buvo išgelbėta ir užaugo, kad dėl savo nepaprasto talento įkvėptų milijonus žmonių permąstyti savo santykį su maistu", - sakė Lefsonas.
Kiaulė gyveno ir tapė "Farm Sanctuary SA" - ne pelno siekiančiame fonde, kuris suteikia saugų prieglobstį išgelbėtiems ūkiniams gyvūnams Franschhoeko mieste.
"Jos palikimas tęsiasi prieglaudoje, o mūsų misija tapo įkvėpti visus kurti geresnį ir tvaresnį pasaulį", - pridūrė Lefsonas.
Pigcasso darbai papuošė tokių įžymybių kaip Edas Westwickas, Rafaelis Nadalis ir Jane Goodall kolekcijas.
Gyvūnas visame pasaulyje išgarsėjo 2016 m. pabaigoje.
Gandai apie jo meistriškus potėpius pasklido po visą socialinę žiniasklaidą po to, kai šeimininkas jam parūpino teptuką ir drobę.
Vėliau kiaulė pasirašinėjo kiekvieną savo darbą, pamirkčiodama snukį raudonuose dažuose ir uždėdama antspaudą ant baigto kūrinio.
2018 m. Sow tapo pirmuoju gyvūnų menininku, surengusiu personalinę parodą, kuri įvyko Keiptaune, Pietų Afrikos Respublikoje, V&A Waterfront.
Vėliau jos darbai buvo eksponuojami keliose kitose parodose Nyderlanduose, Vokietijoje, Prancūzijoje, Kinijoje ir Jungtinėje Karalystėje.
Vienas brangiausių jos darbų, pavadintas "Laukinis ir laisvas", buvo parduotas Vokietijos pirkėjui už daugiau nei 25 000 JAV dolerių ir tapo oficialiu pasaulio rekordu kaip geriausiai kada nors parduotas gyvūno nutapytas meno kūrinys.
Rašyti komentarą