Turkmėnistane už 5 milijardus dolerių bus statomas naujas miestas lyderio Gurbanguly Berdymuchamedovo garbei

(2)

Turkmėnistanas ketina išleisti beveik penkis milijardus dolerių, kad pastatytų miestą šalies autoritarinio lyderio Gurbanguly Berdymuchamedovo garbei, trečiadienį pranešė pareigūnai.

Prie Kaspijos jūros esančią atokią Vidurinės Azijos valstybę daugiau kaip 16 metų valdo Berdymuchamedovų šeima.

Buvęs odontologas, vėliau tapęs prezidentu, G. Berdymuchamedovas pernai oficialiai atsistatydino iš pareigų, o jį pakeitė sūnus Serdaras Berdymuchamedovas.

Tačiau 65 metų vyras, garsėjantis savo asmenybės kultu, turi „Arkadago“ (didvyrio – gynėjo) titulą ir toliau dominuoja šalyje. Naujasis miestas, esantis už 30 km nuo sostinės Ašgabato, taip ir bus pavadintas – Arkadagu.

G. Berdymuchamedovas įsakė pareigūnams kaip nors jį įtraukti į Gineso rekordų knygą.

„Pirmasis Arkadago miesto statybos etapas kainuos 3,3 mlrd. dolerių, – sakė už jo statybą atsakingam valstybiniam komitetui vadovaujantis pareigūnas Deryageldi Orazovas. – Mūsų skaičiavimais, antrasis etapas kainuos apie 1,5 mlrd. dolerių“. Pasak jo, tiksli kaina paaiškės paskelbus viešą konkursą.

Turkmėnijos BVP, Pasaulio banko duomenimis, yra apie 45 mlrd. dolerių. Didžiąją dalį savo turto šalis kraunasi iš milžiniškų dujų atsargų.

Žmogaus teisių gynimo grupės kaltina Turkmėnistaną, kad pelną, gautą iš dujų, šalis leidžia prabangiems projektams, kurie neduoda naudos gyventojams.

Arkadage, kuris bus statomas žemės drebėjimų zonoje, ilgainiui gyvens apie 73 tūkst. gyventojų.

41 metų S. Berdymuchamedovas, kaip prezidentas, atrodo, valdo savo tėvo šešėlyje. O. G. Berdymuchamedovas toli gražu nesitraukia: jis panaikino aukštuosius parlamento rūmus ir buvo paskirtas aukščiausiosios institucijos, kontroliuojančios didžiąją dalį šalies užsienio ir vidaus politikos, pirmininku.

Turkmėnija – viena represyviausių ir paslaptingiausių pasaulio valstybių, yra mažai žinių apie tai, kaip režimas priima kasdienius sprendimus.

Organizacijos „Reporteriai be sienų“ duomenimis, pagal spaudos laisvę ši šalis užima 177 vietą iš 180 šalių, lenkdama tik Iraną, Eritrėją ir Šiaurės Korėją.

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder