Naftos perdirbimo gamykla

Ukraina antrą kartą per savaitę bepiločiais lėktuvais atakavo didelę Rusijos naftos perdirbimo gamyklą

(1)

Rusijoje tęsiasi išpuoliai prieš naftos ir dujų objektus. Sausio 29 d. rytą Jaroslavlyje ant "Slavneft-JANOS" naftos perdirbimo gamyklos nukrito lėktuvo tipo dronas, praneša "112". 

Preliminariais duomenimis, nukentėjusiųjų nėra. Į vietą išvyko išminavimo grupė.

Incidentas įvyko 6.39 val. Dronui nukritus kilo gaisras, rašo Shot. Teigiama, kad darbininkai gaisrą užgesino savo jėgomis. Šiuo metu specialistai tikrina droną, ar jame nėra sprogmenų.

Pasak "Vesti. Jaroslavlis", dabar gamykla aptverta.

Netoliese budi greitosios pagalbos ir kelių policijos automobiliai. Vietos gyventojai ir įmonės darbuotojas pasakojo "Astra", kad darbuotojai laikinai išleisti namo.

Dronas į Jaroslavlio sritį įskrido pirmą kartą nuo karo Ukrainoje pradžios. Rusijos gynybos ministerija ir vietos valdžia situacijos nekomentavo.

Tai jau antras išpuolis prieš Rusijos naftos perdirbimo gamyklą per savaitę. Prieš tai sausio 25 d. dronas smogė "Rosneft" Tuapsės naftos perdirbimo gamyklai.

Kilo gaisras ir sudegė vakuuminis įrenginys. Dėl to įmonė buvo paralyžiuota.

Agentūros "Reuters" šaltinių duomenimis, greitai atkurti gamybos nepavyks: tikimasi, kad remontas truks iki vasario pabaigos - kovo pradžios.

Tuapsės naftos perdirbimo gamykla ir "Slavneft-JaNOS" yra tarp dešimties didžiausių Rusijos naftos perdirbimo gamyklų, kurių perdirbimo apimtys atitinkamai siekia 12 mln. ir 15 mln. tonų naftos per metus.

Smūgis Jaroslavlio naftos perdirbimo gamyklai buvo penktoji per savaitę dronų ataka prieš Rusijos naftos ir dujų infrastruktūrą.

Sausio 18 d. dronas smogė naftos terminalui Leningrado srityje.

Sausio 19 d. buvo smogta "Rosneft" priklausančiai naftos saugyklai Klincuose, Briansko srityje.

O sausio 21 d. dėl dronų smūgio kilo gaisras "Novatek" terminale, esančiame Leningrado srities Ust-Lugos jūrų uoste. Gaisras buvo visiškai užgesintas tik sausio 22 d. po pietų.

Jei atakos ir toliau bus vykdomos tokiu intensyvumu, "nepatogumas gali virsti problema", - sakė Carnegie Endowment for International Peace kviestinis mokslinis bendradarbis Sergejus Vakulenko.

Jis pažymėjo, kad naftos perdirbimo gamyklos "yra svarbios ekonomikai ir karui vesti - automobiliai ir sunkvežimiai, traktoriai ir kombainai, tankai ir laivai, civiliniai ir kariniai orlaiviai turi būti varomi benzinu, dyzelinu ir parafinu, o ne žalia nafta". 

S. Vakulenko teigė, kad dėl sankcijų dėl išpuolių sugedusios įrangos remontas pareikalaus daug daugiau laiko ir pastangų, o tai gali pakenkti Rusijos gebėjimui aprūpinti kariuomenę ir svarbiausias pramonės šakas.

"Rusija bandė pasiekti kažką panašaus atakuodama Ukrainos energetikos sektorių 2022-2023 m. žiemą.

Taikinys buvo pažeidžiami Ukrainos elektrinių transformatoriai, tikintis, kad Ukraina nesugebės jų pakankamai greitai suremontuoti ir pakeisti. <...> Dabar atėjo Rusijos eilė tapti panašių atakų taikiniu", - teigė ekspertas.

Raktažodžiai

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder