Ukraina išdėstė pasiūlymus dėl savo pokario saugumo

Ukrainos vyriausybė antradienį išdėstė saugumo garantijas, kurias mano esant būtinas šaliai, kai baigsis karas su Rusija.

Plane, kurį antradienį Kyjive išdėstė  prezidento administracijos vadovas Andrijus Jermakas ir buvęs NATO generalinis sekretorius Andersas Foghas Rasmussenas, numatoma, kokia įranga ir mokymai reikalingi Ukrainos kariuomenei iš Vakarų sąjungininkių, kad ateityje šalis galėtų apginti savo suverenitetą.

Plane siūloma, kad Ukrainos saugumą garantuotų kelios Europos šalys, taip pat JAV, Kanada, Australija ir Turkija, ir kad Ukraina tęstų pastangas įstoti į NATO.

Nors prasidėjus Rusijos invazijai Ukraina sakė esanti pasirengusi atsisakyti konstituciškai įpareigojančio tikslo įstoti į NATO mainais į paliaubas, dabar Kyjivas teigia esąs suinteresuotas tik visateisė naryste, o ne bendresnėmis saugumo garantijomis.

Rusija toliau svaidosi grasinimais dėl tokių Ukrainos siekių. Buvęs Rusijos prezidentas Dmitrijus Medvedevas, tapęs vienu tų Rusijos politikų, kurie garsiausiai pasisako už karą, perspėjo, kad Ukrainos pasiūlymai sukels „trečiąjį pasaulinį karą“.

„Telegram“ programėlėje D. Medvedevas parašė, kad prisijungimas prie NATO įpareigotų kitas valstybes nares ginti Ukrainą, ir pridūrė, kad jei NATO tikisi tokiu būdu susilpninti Rusiją, po jų kojomis „degs žemė ir lydysis cementas“.

Raktažodžiai

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder