Ukrainiečiai Rusijos tankus naikins su garsiaisiais JAV dronais „Predator“?

Lūžis Vašingtone: ukrainiečiai Rusijos tankus naikins su garsiaisiais JAV dronais „Predator“?

JAV prezidento Joe Bideno administracija atsisakė tiekti naikintuvus į Ukrainą, tačiau, pasak Dailymail.co.uk, dabar planuoja aprūpinti Kijevą vienais moderniausių ir pavojingiausių tolimojo nuotolio bepiločių orlaivių.

Pagal šį planą ketinama parduoti keturis bepiločius lėktuvus „MQ-1C Gray Eagle“ – galingesnę bepiločio orlaivio „Predator“ („Grobuonis“) versiją, galinčią nešti aštuonias „Hellfire“ raketas.

Pasak Dailymail.co.uk šaltinių, kurie teigė, kad planas Pentagone svarstomas jau keletą savaičių, „General Atomics“ pagamintų bepiločių lėktuvų pardavimą vis dar gali blokuoti Kongresas.

Ukraina efektyviai ir sėkmingai mūšio lauke naudoja mažesnius, trumpesnio nuotolio dronus, ypač Turkijos „Bayraktar-TB2“.

Naujausio plano detalės paaiškėjo Baltiesiems rūmams paskelbus apie naują 70 mln. dolerių vertės karinės pagalbos Ukrainai etapą, įskaitant artilerijos raketų sistemas HIMARS.

„Šis naujas paketas aprūpins ukrainiečius naujais pajėgumais ir pažangia ginkluote, įskaitant HIMARS su kovine amunicija, kad jie galėtų ginti savo teritoriją nuo Rusijos puolimo, – sakoma prezidento Joe Bideno pareiškime. – Mes ir toliau pirmausime pasaulyje teikdami istorinę pagalbą Ukrainos kovai už laisvę.“

„Gray Eagle“ yra akivaizdus Ukrainai siūlomų technologijų šuolis. Jis gali skraidyti iki 30 valandų, todėl gali surinkti didžiulį kiekį žvalgybinės informacijos arba gali nuskristi toli į priešo teritoriją su „Hellfire“ raketomis.

Kai kurie kariniai ekspertai teigė, kad tokio drono, kuris geba matyti toli už fronto linijos, permetimas į Ukrainą gali būti susijęs su HIMARS sistema ir galimybe ten smogti.

„Apskritai MQ-1C yra daug didesnis orlaivis, kurio maksimalus pakilimo svoris yra maždaug tris kartus didesnis nei „Bayraktar-TB2“, o jo keliamas svoris, veikimo nuotolis ir buvimas ore atitinkamai geresni“, – Dailymail.co.uk sakė dronų ekspertas Danas Gettingeris.

Be to, MQ-1C yra suderinamas su įvairesne amunicija nei „Bayraktar-TB2“. Ukrainos „Bayraktar“ yra aprūpinti 22 kg sveriančiomis Turkijoje pagamintomis MAM-L raketomis, kurios sveria maždaug pusę „Hellfire“ raketos svorio.

D. Gettingerio teigimu, „General Atomics“ pagamintos bepiločių orlaivių sistemos mokymai paprastai trunka mėnesius, tačiau pastarosiomis savaitėmis buvo pasiūlytas hipotetinis planas apmokyti patyrusius ukrainiečių technikus ir operatorius per kelias savaites, sakė šaltiniai.

Archyvų nuotr.

Archyvų nuotr.

alfa.lt

Raktažodžiai

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder