Ukrainietis anglams pardavinėjo nuodus

(3)

Kijevo gyventojas Leonidas Zakutenko internetu pardavinėjo nuodus, nuo kurių Didžiojoje Britanijoje galėjo mirti mažiausiai 130 žmonių, kovo 2 d. pranešė BBC.

Leidinio informacija, ukrainietis siuntė į Didžiąją Britaniją po penkis siuntinius per savaitę, kas galėjo būti susiję su daugiau negu šimtu mirčių. BBC žurnalistams L.Zakutenko pavyko rasti pasinaudojus užsakymą jam pateikusio asmens pagalba. Žurnalistai jį pasivijo viename Kijevo sovietmečio daugiabučio kieme, šalia pašto, iš kurio ukrainietis siųsdavo daugiausia siuntinių. Jie vyro paklausė, kodėl jis siunčia chemines medžiagas iš gyvenimo norintiems pasitraukti žmonėms.

L.Zakutenko atsakė, kad visai tai - melas, ir pamėgino pasišalinti. Žurnalistai nurodė, kad bent viename iš tos dienos siuntinių tikrai buvo cheminė medžiaga, nes jie būtent tądien pateikė užsakymą ir netrukus gavo siuntos sekimo numerį. Paklaustas, ar turi ką pasakyti žuvusiųjų šeimoms, ukrainietis atsakė: „Aš nesuprantu, apie ką jūs kalbate".

BBC turimais duomenimis, Kijevo gyventojas per internetines pokalbių svetaines, kuriose bendravo gyvenimu nusivylę žmonės, prekiavo ta pačia medžiaga, kurios saugumo sumetimais BBC neįvardino, kaip ir kanadietis Kenetas Lou (Kenneth Law), kuriam 2023 m. gruodį buvo pateikti kaltinimai dėl 14 žmogžudysčių. Agentūros teigimu, L.Zakutenko nuodais prekiavo maždaug nuo 2020 m. lapkričio. Chemikatu, kurį pardavinėjo ukrainietis, Didžiojoje Britanijoje galima prekiauti legaliai, tačiau tiekėjai turi įsitikinti, kad jis bus naudojamas legaliems tikslams.

Žuvusiųjų kraujo analizę atlikusios profesorės Amritos Agluvalijos (Amrita Ahluwalia) teigimu, nuo 2019 m. įkvėpę minėtos medžiagos, galėjo mirti mažiausiai 133 žmonės.

Gemius

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder