Ukrainos generolas: Putinas įsirenginėja miestelį po žeme

Rusijos režimo vadovybė galimai įrenginėja požeminį miestą šalies rytuose, praneša naujienų agentūra UNIAN. Teigiama, kad bunkeris gali būti reikalingas branduolinio karo atveju, jame išgyventi būtų įmanoma kelis mėnesius.

 

Tai interviu „Obozrevatel“ pareiškė Ukrainos užsienio žvalgybos tarnybos vadovas 2005–2010 metais, kariuomenės generolas Mykola Malomuzhas.

Anot jo, vargu, ar Putinas paspaus „branduolinį mygtuką“, tačiau jis žino, kad karas Ukrainoje gali tapti pasaulinio konflikto su NATO detonatoriumi.

M. Malomuzhas sakė, kad rusai atlieka pilną požeminių objektų auditą, išbando šalies valdymo sistemas ir giliai po žeme paslėptus karius.

Sakoma, kad tokius planus netiesiogiai liudija ir kovo 17-ąją atlikti vyriausybiniai skrydžiai.

„Jeigu tokie skrydžiai tikrai buvo, tai reiškia, kad šie objektai ruošiami naudoti praktiškai“, – pabrėžė kariuomenės generolas.

Jis aiškino, kad kalbama apie uždarus, kelios dešimtys po žeme esančius bunkerius, apie visą miestelį.

Pasak jo, bunkeriuose veikia visos ryšių sistemos. Po žeme galima susisiekti su kitais regionais, veikia autonominis elektros šaltinis, nepriklausoma gyvybės palaikymo sistema, oro valymas.

M. Malomuzha sako, kad tokiuose bunkeriuose galima gyventi iki metų.

„Nemanau, kad kils branduolinis karas. Tačiau neabejotina, kad Putinas visą pasaulį laikys ant to slenksčio“, – apibendrino generolas.

Anksčiau pranešta, kad Putinas bijo fizinio susidorojimo, todėl Kremliuje ilgą laiką nebuvo. Prasidėjus karui Ukrainoje, jis persikėlė į specialų saugomą bunkerį.

Redakcijos sprendimu prie šio straipsnio komentavimas yra išjungtas

 

Raktažodžiai
Sidebar placeholder