Unikali technologija, sprendžianti plikimą – Lietuvoje plaukus nuo šiol galima atsispausdinti 3D spausdintuvu

Tie, kurie iš prigimties nėra apdovanoti vešlia šukuosena arba dėl vienų ar kitų priežasčių pradėjo plikti, nuo šiol galės pasinaudoti inovatyvia technologija – trūkstamus plaukus atsispausdinti 3D spausdintuvu.

Pasak „Andromeda clinic“ gydytojos trichologės Rūtos Kerpauskienės, itališka CNC plaukų sistema yra unikali tuo, kad kiekvienam pritaikoma asmeniškai, be to, kitaip nei perukai, nekelia jokių rūpesčių – galima maudytis, sportuoti ir gyventi aktyvų gyvenimą. Iš trijų Baltijos šalių ši CRLAB patentuota technologija prieinama tik Lietuvoje.

Praplikusioje vietoje – roboto pagaminta plaukų sistema

„Plaukų slinkimas yra normalus ir natūralus procesas senstant, tačiau, kai tai vyksta ankstyvame amžiuje ir to priežastis nežinoma, dauguma kenčia ne tik dėl diskomforto, bet ir atsiradusių psichologinių problemų.

Ir statistika šiuo klausimu nedžiugina: vienas iš keturių vyrų plikti pradeda iki 21 metų, beveik 40 proc. visos vyrų populiacijos aiškiai matomą plaukų retėjimą pajunta iki 35-ojo gimtadienio, o sulaukę 60 metų, plikti pradeda 6 iš 10“, – sako gydytoja trichologė R. Kerpauskienė.

Deja, čia europiečiai pirmauja. Japonų perukų gamintojas „Aderans“ 2000 m. atliko tyrimą, kurio metu skirtinguose pasaulio miestuose stebėjo praplikusių vyrų skaičių. Paaiškėjo, kad Čekijoje beveik 43 proc. populiacijos yra nuplikę, nedaug atsilieka antroje vietoje likę ispanai, o trečioje – vokiečiai. Mažiausiai nuplikimu skundžiasi Azijos vyrai.

„Moterys gali pasidžiaugti šiek tiek geresne situacija, tačiau vistiek pusė jų per savo gyvenimą dėl vienų ar kitų priežasčių yra kentėjusios dėl stipriai slenkančių plaukų, o net 43 proc.

iš esmės norėtų vešlesnės šukuosenos. Iki šiol šią problemą spręsti padėdavo plaukų transplantacija ar perukai, tačiau ne visiems, ypač aktyviai gyvenantiems, pastarasis sprendimas yra priimtinas.

Prieš kelis metus dalyvaudama tarptautiniame trichoskopijos kongrese Sorente, sužinojau apie CRLAB technologiją, kuri mane labai sudomino, todėl, sutariau su kolegomis iš Italijos, kad galiu pasinaudoti jų gerąja praktika ir išimtinėmis teisėmis Baltijos šalyse 3D spausdintuvu gaminti CNC plaukų sistemas. Kol kas šią procedūrą atlikti galima tik Lietuvoje“, – pasakoja  R. Kerpauskienė.

Pasak jos, plaukų sistema tinka tiems, kurie dėl vienų ar kitų priežasčių negali atlikti plaukų transplantacijos arba nenori nešioti perukų ir tiems, kurie plaukų neteko laikinai – po chemoterapijos, spindulinės terapijos, traumos arba esant kitoms plaukų slinkimo priežastims. Tokiu būdu pagražinti šukuoseną gali ir tie, kurių netenkina turima plaukų apimtis.

„Nors skamba sudėtingai, ši procedūra yra neskausminga. CNC 3D plaukų ir skalpo protezo projektavimas prasideda nuo privačios konsultacijos, kurios metu susėdu su klientu ir bandau išsiaiškinti jo poreikius bei lūkesčius.

Užduodu tikrai daug klausimų: kokias procedūras ar produktus klientas dėl plaukų slinkimo naudojo anksčiau, kiek laiko trunka plaukų slinkimas, kokie yra lūkesčiai šukuosenai, koks gyvenimo ritmas, higienos  įpročiai ir pan.

Po pokalbio sukuriu „galvos žemėlapį“ – kur yra tikslios plaukų slinkimo ribos ir, naudodama specialią kompiuterinę programą, nuskanuoju kliento skalpą, kad būtų galima sukurti identišką trimatį atvaizdą. 

Be to, paimu kelis plaukų mėginius, kad laboratorijoje būtų galima atkurti kliento plaukų struktūrą, tikslią spalvą, banguotumą ir storį. Surinkti duomenys ir plaukų pavyzdžiai siunčiami į gamyklą Bolonijoje, kur specialia 3D technologija atkuriama tiksli galvos odos kopija – į pagamintą bazę po vieną įterpiami natūralūs, chemiškai neapdoroti žmogaus plaukai, atkartojant natūralią jų augimo kryptį.

Jau Lietuvoje ši „antroji oda“ individualizuojama pagal kliento poreikius – plaukai pakerpami ar formuojami pagal jo stilių, juos galima šukuoti, dažyti ir garbanoti.

Po procedūros galima gyventi pilnavertį gyvenimą, tereikia kas mėnesį užsukti plaukų sistemos higienai – ją nuimu, išvalau ir uždedu iš naujo. Ir niekas net neįtars, kad neseniai toje vietoje plaukų nebuvo“, – šypsosi „Andromeda clinic“ trichologė.

Transplantacija ar perukai tinka ne visiems

Kaip pabrėžia medikė, CNC 3D plaukų sistema yra pagaminta iš biomedicininių medžiagų, kurios yra hipoalerginės, o medicininiai klijai yra patikrinti dermatologų, todėl išvengiama  alerginių reakcijų.

Be to, šią plaukų sistemą gali nešioti tie, kurių oda yra labai jautri, pavyzdžiui, po nudegimų arba atliktų rekonstrukcinių operacijų – tokiais atvejais perukas dėl savo specifikos netinka, o transplantacija dažnu atveju negalima.  Kadangi ši procedūra yra nechirurginė, nėra ir po operacijų galimo šalutinio poveikio bei ilgo gijimo proceso.

„Atliekant plaukų persodinimo operaciją, pacientas turi turėti pakankamai savo plaukų arba „donorinių plaukų“, kad juos būtų galima persodinti į plaukų slinkimo vietą.

Tiesą sakant, aštuonios iš 10 moterų, kurioms slenka plaukai, nėra tinkamos kandidatės plaukų persodinimo procedūrai, nes jos plaukų netenka visai kitaip nei vyrai – plaukai joms dažniausiai slenka ne kurioje nors konkrečioje vietoje, bet iš visur po truputį, todėl plaukų persodinimo operacijai jų lieka ne tiek jau ir daug.

Vyrui, turinčiam pažengusį plaukų slinkimą, plaukų persodinimo gali nepakakti – daugeliu atveju operacija skirta tik užpildyti priekinę plaukų liniją, o tiems, kuriems plaukai slenka dėl autoimuninės būklės, taip pat dėl randėjančios alopecijos, plaukų persodinti dažniausiai ir visai negalima.

O štai CNC plaukų sistema gali būti sukurta taip, kad užpildytų likusias plinkančių ar retėjančių plaukų vietas, todėl pamažu populiarėja visame pasaulyje“, – procedūrų skirtumus aiškina R. Kerpauskienė.

Kompanija „Cesare Ragazzi Laboratories“ įkurta 1968 m. Per tuos metus ši technologija vis labiau tobulėjo, gamybos procesui buvo suteiktas ISO standartas, o Italijoje ši sistema jau pripažįstama medicininiu produktu. Kompanija šiuo metu turi daugiau nei 130 trichologijos centrų 26 pasaulio šalyse.

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder