Už simbolinį dolerį JAV parduos Lenkijai 24 naikintuvus „F-22 Raptor“

(2)

Balandžio 1 dieną JAV gynybos departamentas sutiko parduoti Lenkijai už simbolinį dolerį 24 naikintuvus „F-22 Raptor“, praneša rbc.ua portalas remdamasis Lenkijos portalu „Defence24“.

 

Visa operacija buvo rengiama daugiau nei metus ir turėjo būti, be kita ko, kompensacija už Ukrainai perduotus Lenkijos naikintuvus „MiG-29“.

Lenkiją pasieks naikintuvai, pirma laiko atitraukti iš kovos operacijų.

Iki 2025 metų pabaigos Lenkija gali tapti antrąja šalimi pasaulyje po Jungtinių Valstijų, kurioje bus naudojami dviejų tipų penktosios kartos orlaiviai. Be Lenkijos karinėms oro pajėgoms jau įsigytų „F-35“, amerikiečiai pasiūlė Lenkijai 24 lėktuvus „F-22 A Block 20“ iš 32 naikintuvų partijos“, – praneša portalas.

Nors Lenkija turėtų gauti orlaivius už simbolinę kainą, visa ši operacija neatsiejama nuo išlaidų. Visų pirma, lenkams teks sumokėti už „Raptor“ patikrinimą, nes iš JAV karinių oro pajėgų išvesti lėktuvai nebetarnavo kovinėje tarnyboje, o buvo naudojami daugiausia mokymams.

Lenkija turi pritraukti lėšų ginkluotei, pilotų ir techninio personalo mokymams ir antžeminės infrastruktūros parengimui.

Amerikiečiai jau apskaičiavo, kad tam prireiks maždaug trejų metų (įskaitant pilotų apmokymus), o visi lėktuvai „F-22“ Lenkijai bus pristatyti 2024-2025 metais.

Raktažodžiai

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder