V. Putinas: susitikimas su J. Bidenu buvo konstruktyvus

Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas teigė, kad pirmasis jo susitikimas gyvai su JAV prezidentu Joe Bidenu buvo konstruktyvus, per jį abi pusės sutarė aptarti kibernetinio saugumo klausimus.

„Pokalbis buvo visiškai konstruktyvus“, – po susitikimo Ženevoje reporteriams sakė V. Putinas, pridurdamas, kad jie „sutarė pradėti konsultacijas dėl kibernetinio saugumo“.

Vašingtonas ilgą laiką piktinosi dėl priešiško Rusijos aktyvumo kibernetinėje erdvėje, įskaitant kišimąsi į rinkimus, kurį vykdė Rusijos saugumo tarnybos arba su Kremliumi siejami programišiai.

V. Putinas teigė, kad JAV prašė informacijos dėl 10 atskirų kibernetinio saugumo incidentų iš Rusijos, o Vašingtonas esą gavo „išsamius“ atsakymus į visas užklausas.

„Rusija į Jungtines Valstijas išsiuntė 45 tokias užklausas pernai ir 35 šiemet.“, – sakė V. Putinas.

„Mes negavome nė vieno atsakymo. Didžiausias skaičius kibernetinių atakų pasaulyje yra įvykdoma iš JAV“, – pareiškė Rusijos prezidentas.

J. Bideno administracija Rusijai balandį įvedė sankcijas dėl kibernetinės atakos prieš bendrovę „SolarWinds“. Nuo šios atakos nukentėjo JAV federalinės organizacijos ir daugiau nei 100 šalies bendrovių.

J. Bidenas taip pat žadėjo didinti spaudimą Rusijai dėl jos suteikiamos priedangos kibernetiniams nusikaltėliams, kurie prisidėjo prie didelių išpuolių prieš JAV naftotiekį ir mėsos tiekimo įmonę.

Rusija savo ruožtu neigia prisidėjusi prie kibernetinių nusikaltėlių.

Trečiadienį JAV Teisingumo departamento Nacionalinio saugumo skyriaus vadovas Johnas Demersas pareiškė, kad Rusijos valdžia aktyviai saugo ir suteikia priedangą programišiams ir išpirkos reikalaujantiems kibernetiniams nusikaltėliams, veikiantiems šalyje.

Sidebar placeholder