Medvedevas vėl suabejojo Lenkijos teise egzistuoti

"Valdžioje - vieni rusofobai": Dmitrijus Medvedevas vėl suabejojo Lenkijos teise egzistuoti

(1)

Dmitrijus Medvedevas socialiniuose tinkluose paskelbė dar vieną skandalingą įrašą. Pasak buvusio Kremliaus vadovo, Lenkiją neva valdo rusofobai, o Ukrainoje knibždėte knibžda lenkų samdinių, kuriuos reikėtų be gailesčio sunaikinti.

Maskvos diplomatiniai santykiai su Varšuva neturi jokios prasmės, kol ten valdžioje yra rusofobai. Rusijos saugumo tarybos pirmininko pavaduotojas Dmitrijus Medvedevas tai parašė savo "Twitter" paskyroje anglų kalba, dubliuodamas tekstą lenkų kalba.

"Nematau prasmės palaikyti diplomatinius santykius su Lenkija.

Ši valstybė mums neturėtų egzistuoti, kol valdžioje yra tik rusofobai, o Ukrainoje pilna lenkų samdinių, kuriuos reikia negailestingai išnaikinti", - rašoma žinutėje.

Skandalas Varšuvoje: kas sukėlė Medvedevo isteriją

RIA Novosti duomenimis, balandžio 29 d. rytą Varšuvos merijos atstovai, lydimi teisėsaugos pareigūnų, tariamai išlaužė Rusijos ambasados mokyklos vartus ir įsiveržė į patalpas.

Pasak ambasados patarėjo-konsultanto Andrejaus Ordašo, jie pradėjo grobti turtą.

Mokyklos darbuotojams buvo duotas laikas iki 19 val. vakaro palikti pastatą.

Laikraštis priminė, kad 2022 m. kovo pradžioje Lenkija paskelbė pradedanti Rusijos nekilnojamojo turto Varšuvoje konfiskavimo procesą.

Lenkijos užsienio reikalų ministerija pareiškė, kad Rusijos diplomatinė atstovybė nenaudojo dviejų pastatų, viename iš kurių įsikūrusi mokykla, diplomatiniais ir konsuliniais tikslais.

Reaguodama į šį incidentą, Užsienio reikalų ministerijos interneto svetainėje buvo paskelbtas pareiškimas, kuriame Maskva pažadėjo Varšuvai "griežtą atsaką".

"Toks įžūlus Varšuvos žingsnis, peržengiantis civilizuoto tarpvalstybinio bendravimo rėmus, neliks be mūsų griežto atsako ir pasekmių Lenkijos valdžios institucijoms ir Lenkijos interesams Rusijoje.

Tokių prieštaringų ir provokuojančių sumanymų iniciatoriai turėtų tai suprasti", - sakoma pareiškime.

Primename, kad balandžio 14 d. Saugumo Tarybos pirmininko pavaduotojas ir buvęs Rusijos prezidentas Dmitrijus Medvedevas parašė grasinimus Lenkijos ministrui pirmininkui Mateuszui Morawieckiui ir pareiškė, kad "ši šalis išnyks".

Taip jis atsakė į Lenkijos pareigūno žodžius, kad smūgiai Rusijos teritorijoje Ukrainai yra teisėti ir kad Rusija negali bijoti karo su NATO, nes jį tikrai pralaimės.

Balandžio 29 d., po bepiločių orlaivių atakos prieš Sevastopolį, D. Medvedevas pavadino Ukrainos prezidentą Vladimirą Zelenskį "šunimi" ir taip pat pažeidė Rusijos įstatymus, pavadindamas karą Ukrainoje "karu".

Be to, jis piktinosi Ukrainos prezidento primygtiniu reikalavimu didinti karinę pagalbą Kijevui ir patikinimais, kad Ukraina kontrpuolimo metu išlaisvins Krymą.

Šaltinis: focus.ua

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder