Zemfira

Viena populiariausių posovietinės Rusijos atlikėjų Zemfira įtraukta į užsienio agentų sąrašą

Rusijos teisingumo ministerija į užsienio agentų sąrašą įtraukė vieną populiariausių posovietinės Rusijos atlikėjų Zemfirą – nes ji remia Ukrainą ir kritikuoja Rusijos „specialiąją karinę operaciją“ šioje šalyje.

Valstybinė naujienų agentūra TASS citavo ministerijos pranešimą, kuriame teigiama, kad Zemfira, kurios pavardė yra Ramazanova, „atvirai rėmė Ukrainą, rengė koncertus nedraugiškose šalyse ir juose pasisakė prieš specialiąją karinę operaciją bei gavo paramą iš užsienio“.

Etninė Volgos totorė Zemfira, kuri yra gimusi Baškirijoje, 1998 pradėjo koncertuoti ir tapo populiari Rusijoje bei kitose buvusiose sovietinėse šalyse. Zemfira nepritaria karui Ukrainoje. Kurį laką jos portale buvo galima išvysti užrašą „Karui – ne“.

Daug portalų rašė, kad Zemfira po Rusijos invazijos į Ukrainą 2022 metų vasarį išvyko iš Rusijos ir apsistojo Prancūzijoje.

Rusijos piliečiai, kurie priskiriami užsienio agentams, neretai neišvengia policijos kratų, jiems taikomos ir kitokios baudžiamosios priemonės. Daugelis pernai paliko šalį.

Raktažodžiai

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder