Šauktiniai Rusijoje

Vladimiras Putinas nusprendė į kariuomenę pašaukti dar 150 000 vyrų

(3)

Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas pasirašė įsaką dėl pavasarinio šaukimo į kariuomenę. Pagal dokumentą į kariuomenę bus pašaukta 150 tūkst. žmonių - 3 tūkst. daugiau nei praėjusį pavasarį.

Šaukimas vyks nuo balandžio 1 d. iki liepos 15 d.

Pagal naujas taisykles, kurios įsigaliojo sausio 1 d., jis palies piliečius nuo 18 iki 30 metų, kurie nėra išėję į atsargą.

Anksčiau viršutinė riba buvo 27 metai.

Piliečiai, kuriems šis amžius sukako 2023 m., turi būti įtraukti į rezervą ir nebus šaukiami į kariuomenę. 

Tuo pat metu šauktiniai, kurie turės tarnauti vienerius metus, nebus siunčiami į karą Ukrainoje, anksčiau sakė Generalinio štabo pagrindinio organizacinio ir mobilizacinio skyriaus viršininkas Jevgenijus Burdinskis.

Savo ruožtu Valstybės Dūmos gynybos komiteto vadovas Andrejus Kartapolovas įspėjo, kad pavasarį, per pavasario šaukimą, piliečiams bus pradėti siųsti elektroniniai šaukimai, kurių įstatymas priimtas 2023 m.

Tačiau pagrindiniai šaukimai liks popieriniai, kol "veiks karo prievolininkų registras", pridūrė jis.

Liepos mėnesį vyriausybė patvirtino naują šaukimo tvarką, pagal kurią numatoma skaitmenizuoti karinius registrus.

Teisės aktai buvo iš dalies pakeisti, kad karo prievolininkams būtų galima pranešti elektroniniu būdu, o ne tik asmeniškai arba per darbdavį.

Taip pat buvo priimta nuostata sukurti vieningą karo prievolininkų registrą ir draudimą vykti į užsienį tiems, kurie bando išvengti karinės tarnybos.

Planuojama, kad karinės registracijos registras pradės veikti 2024 m.

Finansų ministerija pranešė, kad jo sukūrimas kainuos 3,8 mlrd. rublių.

Kartu ministerija pažymėjo, kad Gynybos ministerija galės visiškai eksploatuoti registrą ne anksčiau kaip 2025 m.

Taip yra dėl "labai griežtų" reikalavimų "infrastruktūros ir informacijos saugumo požiūriu", paaiškino skaitmeninės plėtros, ryšių ir komunikacijų ministro pavaduotojas Olegas Kačanovas.

Registre bus kaupiama asmeninė šauktinio informacija: vardas ir pavardė, gimimo data, lytis, SNILS, gyvenamoji ir buvimo vieta, šeiminė padėtis, paso duomenys, išsilavinimas, darbo vieta, sveikatos būklė ir pan.

Visus šiuos duomenis privalo perduoti Federalinė mokesčių tarnyba, Socialinis fondas, civilinės metrikacijos įstaigos, Sveikatos apsaugos ministerija, Vidaus reikalų ministerija, darbdaviai ir privačios klinikos.

THE MOSCOW TIMES

Gemius

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder