Vladimiras Putinas paskelbė karinę operaciją: sprogimai Kijeve, Odesoje, Charkove ir kitur

Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas šiandien paskelbė Ukrainoje karinę operaciją. Kaip teigiama, jos tikslas - apginti Donecko ir Luhansko respublikas. „Priėmiau sprendimą dėl karinės operacijos", - per televiziją pareiškė Vladimiras Putinas.

„Sieks Ukrainos demilitarizacijos ir denacifikacijos" 

Archyvų nuotr.

Rusija taip pat paragino Ukrainos karius padėti ginklus ir pareiškė, kad šiuo metu Ukraina vykdo „genocidą" rytuose. Vladimiras Putinas per nacionalinę televiziją įspėjo dėl užsienio kišimosi ir teigė, kad Rusija „sieks Ukrainos demilitarizacijos ir denacifikacijos".

Sprogimai girdisi įvairiuose miestuose

Rusijos prezidentui Vladimirui Putinui paskelbus apie karinę operaciją, ketvirtadienį prieš auštant nugriaudėjo sprogimai Ukrainos sostinėje Kijeve, keliuose miestuose prie fronto linijos, taip pat šalies pajūryje.

AFP žurnalistai taip pat girdėjo sprogimus Juodosios jūros uostamiestyje Odesoje, o policijos ir greitosios medicinos pagalbos sirenos buvo girdėti visoje Ukrainos sostinėje.

Sprogimai taip pat buvo girdėti Charkove – dideliame mieste, esančiame už 35 kilometrų į pietus nuo Rusijos sienos.

Keturi garsūs sprogimai nugriaudėjo Kramatorske – pafrontės mieste, kuris veikia kaip Ukrainos vyriausybės sostinė rytinėje karo zonoje, o dar daugiau jų pasigirdo rytiniame Mariupolyje, pranešė naujienų agentūros AFP žurnalistai.

Ukraina uždarė savo oro erdvę civiliniams lėktuvams, o užsienio reikalų ministras Dmytro Kuleba „Twitter“ tinkle paskelbė, kad jo šalyje prasidėjo „plataus masto invazija“.

Archyvų nuotr.

NATO vadovas pasmerkė „neišprovokuotą" puolimą prieš Ukrainą

NATO vadovas Jensas Stoltenbergas ketvirtadienį pasmerkė Rusijos „beatodairišką ir neišprovokuotą išpuolį" prieš Ukrainą ir perspėjo, kad dėl to kyla pavojus „daugybei" žmonių gyvybių.

Jis sakė, kad NATO sąjungininkės „susirinks spręsti agresyvių Rusijos veiksmų pasekmes".

„Griežtai smerkiu beatodairišką ir neišprovokuotą Rusijos puolimą prieš Ukrainą, kuris kelia pavojų daugybei civilių gyvybių", - sakoma J. Stoltenbergo pareiškime.

„Nepaisant mūsų nuolatinių perspėjimų ir nenuilstamų diplomatinių pastangų, Rusija ir vėl pasirinko agresijos kelią prieš suverenią ir nepriklausomą šalį", - sakoma J. Stoltenbergo pranešime.

„Tai šiurkštus tarptautinės teisės pažeidimas ir rimta grėsmė euroatlantiniam saugumui. Raginu Rusiją nedelsiant nutraukti karinius veiksmus ir gerbti Ukrainos suverenitetą ir teritorinį vientisumą", - sakė jis.

J. Stoltenbergas pridūrė: „Šiuo siaubingu metu mes esame kartu su Ukrainos žmonėmis. NATO padarys viską, kas įmanoma, kad apsaugotų ir apgintų visus sąjungininkus".

Šis pareiškimas buvo paskelbtas po to, kai Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas paskelbė apie karinę operaciją Ukrainoje, o sprogimai pasigirdo daugelyje šalies vietų.

Archyvų nuotr.

Indija kviečia nedelsiant nutraukti eskalaciją

Naujasis Delis, Indija, teigia, kad jei tučtuojau nebus sustabdytas priešiškumas tarp Rusijos ir Ukrainos, situacija peraugs į didelę krizę. „Padėčiai gresia didelė krizė. Išreiškiame savo didelį susirūpinimą dėl įvykių, kurie, jei nebus atidžiai tvarkomi, gali pakenkti regiono taikai ir saugumui", - sakė Indijos nuolatinis atstovas prie Jungtinių Tautų T.Tirumurti.

„Raginame nedelsiant deeskaluoti situaciją ir susilaikyti nuo bet kokių tolesnių veiksmų, galinčių pabloginti situaciją. Raginame visas šalis dėti daugiau pastangų, siekiant sujungti skirtingus interesus", - toliau dėstė T.Tirumurti.

Pasak užsienio ekspertų, Rusijos veiksmai greičiausiai apsiribos dviem Donecko ir Luhansko sritimis, tačiau Ukraina tuo nėra įsitikinusi, kad Rusijos kariuomenė čia sustos.

T.Tirumurti taip pat pabrėžė, kad visos šalys turi išlaikyti taiką ir saugumą santūriai, o sprendimas slypi nuolatiniuose diplomatiniuose dialoguose.

Archyvų nuotr.

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder