Vladimiro Putino karinė operacija: Kijeve šūviai prie vyriausybės kvartalo, raginama gamintis Molotovo kokteilius

Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas vakar paskelbė Ukrainoje karinę operaciją. Kaip teigiama, jos tikslas - apginti Donecko ir Luhansko respublikas. „Priėmiau sprendimą dėl karinės operacijos", - per televiziją pareiškė V.Putinas.

Lavrovas sakė, kad neplanuojama okupuoti Ukrainos

Kijevo meras skelbia komendanto valandą Ukrainos sostinėje. EPA-Eltos nuotr.

Rusija taip pat paragino Ukrainos karius padėti ginklus ir pareiškė, kad šiuo metu Ukraina vykdo „genocidą" rytuose. Vladimiras Putinas per nacionalinę televiziją įspėjo dėl užsienio kišimosi ir teigė, kad Rusija „sieks Ukrainos demilitarizacijos ir denacifikacijos".

2022-02-25 ĮVYKIAI

Atakos žemėlapis

Archyvų nuotr.

Ukrainos sostinės Kijevo šiauriniame rajone penktadienį aidi sprogimai ir šūviai, priartėjus į šalį įsiveržusioms rusų pajėgoms, pranešė naujienų agentūros AFP reporteris.

Obolonės rajone girdėjosi sprogimai, mažo kalibro ginklų šūviai, pėstieji puolė slėptis. Rusijos pajėgos Kijevo pakraščius pasiekė ketvirtadienį, kai sraigtasparniais atskraidinti kariai atakavo visai šalia miesto, netoli Obolonės rajono, esantį aerodromą.

Ukrainiečių kariškiai skelbia atrėmę Hostomelio oro pajėgų bazės puolimą, bet rusų sausumos pajėgos taip pat juda vakariniu Dniepro upės krantu iš Baltarusijos.

Joms pasiekus Obolonę miesto teritorijoje, Gynybos ministerija savo puslapyje socialiniame tinkle „Facebook“ paragino civilius priešintis.

„Raginame piliečius informuoti mus apie pajėgų judėjimą, gaminti Molotovo kokteilius ir neutralizuoti priešą“, – sakoma pranešime.

Lavrovas sakė, kad neplanuojama okupuoti Ukrainos

Rusijos užsienio reikalų ministras S. Lavrovas paskelbė, kad niekas neketina okupuoti Ukrainos

Jis taip pat pareiškė, kad Rusija yra suinteresuota, jog Ukrainos žmonės būtų nepriklausomi.

Anksčiau Lavrovas teigė , kad Maskva negalėjo nepadėti Donetskui ir Luganskui „kovojant su agresoriumi".

Rusija paskelbė atsakomąjį draudimą JK lėktuvams naudotis jos oro erdve

Maskva penktadienį uždraudė visiems su JK susijusiems lėktuvams, įskaitant tranzitinius skrydžius, skristi per savo oro erdvę, nes Rusijos oro bendrovei „Aeroflot" po Ukrainos užpuolimo buvo uždrausta skristi virš JK.

„Buvo įvestas apribojimas naudotis Rusijos oro erdve skrydžiams lėktuvais, kurie yra su JK susijusių arba ten registruotų organizacijų nuosavybėje, jų nuomojami ar eksploatuojami", - sakoma aviacijos tarnybos „Rosaviacija" pranešime.

Draudimas įsigaliojo nuo 11.00 val. Maskvos laiku (8.00 GMT). Pranešime sakoma, kad jis taikomas ir skrydžiams, vykdomiems tranzitu per Rusijos oro erdvę.

Šūviai Kijevo vyriausybės kvartale

Ap news praneša, kad Kijevo vyriausybės kvartalo teritorijoje pasigirdo šūvių garsai.

Daugiau detalių apie tai, kas nutiko, nepateikiama.

AFP: Kijevo šiaurėje pratrūko susirėmimai

Ukrainos sostinės Kijevo šiaurėje penktadienį ėmė griaudėti sprogimai ir pratrūko ugnis, pranešė netoliese buvęs naujienų agentūros AFP žurnalistas.

Praeiviai ėmė bėgioti ieškodami saugaus prieglobsčio, o Obolonskio rajone pasigirdo lengvųjų ginklų šūviai ir sprogimai.

Rusijos pajėgos Kijevo apylinkes pasiekė dar ketvirtadienį, kai užpuolė netoli Obolonskio esantį aerodromą. Rusų kariams pasiekus šį rajoną, Ukrainos gynybos ministerija savo socialinio tinklo „Facebook" paskyroje paragino civilius priešintis.

„Raginame gyventojus informuoti mus apie karių judėjimą, gaminti Molotovo kokteilius ir neutralizuoti priešą", - teigė ministerija.

Gruzija atsisako prisijungti prie Vakarų sankcijų Rusijai

Gruzija nepalaikys Vakarų sankcijų prieš Rusiją. Tai pareiškė Gruzijos ministras pirmininkas Iraklis Garibašvilis

Rusija: Nukauta 118 Ukrainos karinių objektų

Rusija praneša , kad karinės operacijos metu ginkluotosios pajėgos „sustabdė" 118 Ukrainos karinės infrastruktūros objektų.

Tarp jų: ​​11 karinių aerodromų, 13 Ukrainos ginkluotųjų pajėgų vadovybės ir ryšių centrų, 14 priešlėktuvinių raketų sistemų S-300 ir Osa, 36 radarų stotys.

Numušti: 5 koviniai lėktuvai, 1 sraigtasparnis, 5 nepilotuojami orlaiviai.

Sunaikinta 18 tankų ir kitų šarvuotų kovinių mašinų, 7 daugkartiniai raketų paleidimo įrenginiai, 41 vienetas specialiosios karinės technikos ir 5 koviniai kateriai, - teigia Rusija.

Prancūzija žada užtikrinti V. Zelenskio saugumą

Prancūzijos valdžia yra pasirengusi užtikrinti Ukrainos prezidento Volodymyro Zelenskio saugumą, jei iškils poreikis. Tai pareiškė Prancūzijos užsienio reikalų ministras Jeanas-Yves'as Le Drianas.

Pataikė į mokyklą

Gorlovkoje Ukrainos ginkluotųjų pajėgų sviedinys pataikė tiesiai į mokyklos pastatą, teigė miesto meras.

Ukrainiečiai sprogdina Kijevo tiltus

Kijevo prieigose ukrainiečiai susprogdino tris tiltus, tikintis sustabdyti rusų tankų kolonas: sunaikinti tiltai Novoirpinsko, Hostomelio ir Varšuvos plentuose. Kiek anksčiau, prasidėjus mūšiui su Rusijos tankų pajėgomis, susprogdintas tiltas per Irpinio upę.

Rusų aviacijos pajėgos bombarduoja Ukrainos sostinę, numuštas vienas lėktuvas ir sparnuotoji raketa.

Ukraina teigia, jog sužinojo V.Putino planą

Pranešama, kad Ukrainos spectarnybos išsiaiškino V.Putino planą. Teigiama, kad Iki 2 000 specialiųjų pajėgų karių turėtų užimti vieną iš Kijevo oro uostų. O tada IL-76 lėktuvai ten permestų dar 10 tūkst. bei šarvuotąją techniką.

Viena iš užduočių - paimti įkaitais Ukrainos valdžią ir šantažu priversti pasirašyti reikalingus susitarimus. O jei valdžia evakuosis - įsteigti marionetinę vyriausybę. Plano esmė - padalinti Ukrainą perpus

V.Zelenskis: Ukraina liko viena

Ukraina liko viena, Rusijos neįtikino naujos sankcijos, sakoma Zelenskio naujame vaizdo pranešime. Pasak jo, pasaulis ir toliau stebi, kas vyksta iš toli. Anksčiau ar vėliau turi prasidėti dialogas dėl karo veiksmų nutraukimo.

Ukrainos sausumos pajėgų informacija apie nakties įvykius

Archyvų nuotr.

Pranešama, kad šiąnakt Ukrainos ginkluotosios pajėgos kovėsi su Rusijos pajėgomis. Skelbiama, kad buvo atakuota Kropivnickaja kaimo apylinkės, Dimero ir Ivankovo apylinkės. Taip pat Ukrainos sausumos pajėgos teigė, kad joms teko susprogdinti tiltą per Teterviv upę bei kovoti dėl Hostomelio oro uosto. Pranešama, jog Priešlėktuvinėms gynybos pajėgoms pavyko sunaikinti du Rusijos skraidančius „aparatus".

Prancūzija skirs milijardinę paramą ir karinę įrangą Ukrainai

Prancūzijos prezidentas E.Macronas pažadėjo, kad Kijevui suteiks 1,2 mlrd. eurų finansinę paramą ir karinę įrangą. Apie tai jis pranešė spaudos konferencijoje Briuselyje po neeilinio ES viršūnių susitikimo.

Buvo užsidegęs daugiabutis Kijeve

Ukrainos valstybinė pagalbos tarnyba kiek anksčiau pranešė, kad Kijevo pietuose daugiaaukščiame name kilo gaisras dėl nežinomų priežasčių. Dabar pranešta, kad gaisras sustabdytas, 8 žmonės buvo sužeisti, apie mirtis nepranešama.

Rusija praneša apie atsakomąsias sankcijas DIdžiajai Britanijai

Dėl JK įvestų sankcijų Aeroflot kompanijai, Rusija ruošiasi kirsti atgal. „Rusija pasilieka teisę taikyti veidrodines priemones pagal tarpvyriausybinio susitarimo nuostatas", - sakoma pranešime.

Federalinė oro transporto agentūra taip pat priminė, kad vien vasario 25 dieną JK oro linijos Rusijos oro erdvėje privalo vykdyti 70 tranzitinių skrydžių.

Ukrainos užsienio reikalų ministras: Kijeve įvyko „siaubingi" Rusijos antskrydžiai

Ukrainos užsienio reikalų ministro teigimu, Kijeve įvyko „siaubingi" Rusijos antskrydžiai.

„Siaubingi Rusijos raketų smūgiai Kijeve, - savo socialinio tinklo „Twitter" paskyroje parašė Dmytro Kuleba. - Paskutinį kartą mūsų sostinė kažką panašaus patyrė 1941-aisiais, kai buvo puolama nacistinės Vokietijos. Ukraina tą blogį įveikė ir įveiks ir šį."

D. Kuleba kartu vėl paragino paskelbti Rusijai ir jos lyderiui Vladimirui Putinui griežtas sankcijas, nutraukti visus ryšius su Maskva ir „išstumti Rusiją iš visur".

„Sustabdykite V. Putiną. Izoliuokite Rusiją", - rašė jis.

JAV: Rusija siekia nuversti Ukrainos vyriausybę

JAV valstybės sekretorius Antony'is Blinkenas teigia esąs „įsitikinęs", kad Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas siekia nuversti Ukrainos vyriausybę.

A. Blinkenas ketvirtadienį transliuotojui ABC TV sakė, kad Rusijos planas visuomet buvo sukelti pavojų Kijevui. „Užpulti sostinę, pulti kitus didžiuosius miestus", - teigė jis.

„Matome, kad pajėgos veržiasi iš šiaurės, iš rytų, iš pietų, ir visa tai yra plano, kurį pasauliui pristatėme pastarosiomis savaitėmis, dalis", - nurodė A. Blinkenas. Tačiau jis pridūrė manąs, kad Ukraina „nugalės" prieš Rusiją.

„Ar tai įvyks artimiausiu metu, per vidutinės trukmės, ar ilgą laikotarpį, esu įsitikinęs, kad nugalės demokratija ir Ukrainos nepriklausomybė", - sakė valstybės sekretorius.

 

Raktažodžiai
Sidebar placeholder