Putinas

Vladimiro Putino naujametinis kreipimasis tapo trumpiausiu per pastaruosius ketverius metus

(1)

Rusijos prezidento Vladimiro Putino naujametinis kreipimasis buvo parodytas Tolimuosiuose Rytuose. Jame nebuvo tiesioginių užuominų apie karą Ukrainoje, jis truko vos 3 minutes ir 45 sekundes.

Palyginimui, praėjusių metų kreipimasis truko apie 9 minutes, o 2020-2021 m. - apie 7 minutes.

Šį kartą V. Putinas pasirinko kalbėti tradiciniame fone - už Kremliaus sienų, o ne apsuptas žmonių su karinėmis uniformomis, kaip Rusijos invazijos į Ukrainą metais.

Pagrindinė kreipimosi tema buvo vienybė.

"Darbas bendram labui suvienijo visuomenę.

Mus vienija mintys, darbas ir mūšis, darbo dienos ir šventės, rodančios svarbiausius Rusijos žmonių bruožus - solidarumą, gailestingumą, tvirtumą", - sakė prezidentas.

V. Putinas taip pat kreipėsi į kariškius, vadindamas juos "didvyriais", kurie jaučia "visos tautos palaikymą", ir sakė, kad Rusija niekada nesitrauks, nes nėra jėgos, kuri galėtų ją suskaldyti.

Kartu valstybės vadovas nė karto neištarė frazės "specialioji karinė operacija", kuria Rusijos valdžia apibūdina įsiveržimą į Ukrainą.

Kreipimesi taip pat nėra žodžio "karas". Vietoj to V. Putinas sakė, kad šalies žmones vienija "Tėvynės likimas ir gilus supratimas apie aukščiausią istorinio etapo, kurį išgyvena Rusija, reikšmę"; o Ukrainos frontą užmaskavo fraze "kovos už tiesą ir teisingumą fronto linija".

Prezidentas taip pat nekalbėjo apie gruodžio 30 d. Belgorodo apšaudymą, per kurį žuvo 24 žmonės.

Vertindamas besibaigiančius metus, V. Putinas neminėjo jokių problemų.

Priešingai, jo nuomone, rusai "daug nuveikė, didžiavosi bendrais pasiekimais, džiaugėsi sėkmėmis ir tvirtai gynė nacionalinius interesus, laisvę ir saugumą" bei tradicines vertybes.

Jis paragino piliečius naujaisiais metais "palaikyti vieni kitus žodžiais ir darbais".

Baigdamas V. Putinas priminė, kad 2024-ieji Rusijoje paskelbti šeimos metais, o "tikra didelė šeima" yra ta, "kurioje auga vaikai".

Anksčiau jis pripažino, kad padėtis demografijos srityje išlieka sudėtinga. 

"Esame viena šalis, viena didelė šeima, užtikrinsime užtikrintą Tėvynės vystymąsi, piliečių gerovę, tapsime dar stipresni.

Esame kartu, ir tai yra patikimiausias Rusijos ateities garantas", - užbaigė prezidentas.

Organizatorių nuotr.

Šaltinis: "The Moscow Times"

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder