Vokietijoje sulaikytos 35 tonos kokaino

(1)

Vokietijos tyrėjai per didžiausią šalies istorijoje narkotikų reidą sulaikė 35,5 tonos kokaino, kurio rinkos vertė siekia maždaug 2,6 mlrd. eurų, pirmadienį pranešė policija ir prokuratūra.

Maždaug 24,5 tonos buvo sulaikytos Hamburge, aštuonios – Nyderlandų Roterdamo uoste, dar trys – Gvajakilo mieste Ekvadore, pranešė Vokietijos valdžia.

Narkotikai praėjusių metų balandžio – rugsėjo mėnesiais buvo rasti devyniuose jūriniuose konteineriuose, sukrauti tarp dėžių su vaisiais ir kitokiomis teisėtai gabentomis prekėmis, pridūrė valdžios atstovai.

Apie neteisėtą prekybą Vokietijos tyrėjus informavo Kolumbijos valdžia.

Per kartu su Europolu įvykdytą operaciją „OP Plexus“ jie nustatė aštuonis pagrindinius įtariamuosius: du vokiečius, du turkus ir po vieną Azerbaidžano, Bulgarijos, Maroko ir Ukrainos pilietį.

Septyni iš įtariamųjų buvo sulaikyti per šių metų gegužės pabaigoje ir birželio pradžioje visoje Vokietijoje vykusius reidus, paaiškino tyrėjai.

Jie, kartu su kol kas nenustatytais ir, kaip įtariama, Turkijoje esančiais bendrininkais yra kaltinami įsteigę dešimtis fiktyvių bendrovių, per kurias iš Pietų Amerikos buvo gabenama kokaino kontrabanda.

Policija konfiskavo keletą mobiliųjų telefonų ir nešiojamųjų kompiuterių, aukso luitų, 23 300 eurų grynais bei automobilį „Porsche“, kurio vertė – apie 250 000 eurų.

Vokietijos vakaruose esančio Diuseldorfo muitinės tyrimų skyriaus vadovo Tino Ingelmanno teigimu, Vokietijoje kasmet sulaikoma vis daugiau kokaino.

2023 m. buvo iš viso sulaikytos 43 tonos šios narkotinės medžiagos.

Vokietijos finansų ministras Christianas Lindneras pagyrė pareigūnų darbą.

„Kiekvienas nusikaltėlis privalo žinoti, kad mes ginsime mūsų piliečių ir mūsų įmonių saugumą. Jį ginsime ryžtingai ir energingai“, – pasakė jis.

Gemius

Raktažodžiai

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder