Volodymyras Zelenskis, Valerijus Zalužnas

Volodymyras Zelenskis pakeitė Ukrainos ginkluotųjų pajėgų vyriausiąjį vadą

(3)

Ukrainos prezidentas Volodymyras Zelenskis atleido iš pareigų vyriausiąjį Ukrainos ginkluotųjų pajėgų vadą Valerijų Zalužnyj. Apie tai jis parašė savo "Telegram" kanale.

Naujuoju vyriausiuoju vadu paskirtas generolas pulkininkas Aleksandras Syrskis. Iki paskyrimo A. Syrskis buvo Sausumos pajėgų vadas.

"Esu dėkingas generolui Zalužnyj už dvejus gynybos metus.

Esu dėkingas už kiekvieną mūsų kartu pasiektą pergalę ir dėkoju visiems Ukrainos kariams, kurie didvyriškai traukia šį karą ant savęs", - sakė V. Zelenskis kreipimesi į Ukrainos piliečius.

Kartu prezidentas pripažino, kad dabar Ukrainos kariuomenėje reikia skubių permainų.

Kalbėdamas apie naująjį AFU vyriausiąjį vadą, V. Zelenskis sakė, kad A. Syrskis turi sėkmingų gynybinių ir puolamųjų operacijų patirties, kaip pavyzdį nurodydamas Ukrainos kariuomenės veiksmus prie Kijevo ir Charkovo srityje. 

Kartu su A. Syrskiu AFU veiksmams vadovaus nauja vadovų komanda, pridūrė Ukrainos prezidentas. "Šiandien kalbėjausi su generolais Andrijumi Gnatovu, Michailu Drapatiu, Igoriu Skibiuku ir pulkininkais Pavlo Palisa bei Vadimu Sucharevskiu.

Visi jie yra svarstomi į aukštas pareigas kariuomenėje ir tarnaus vadovaujami labiausiai patyrusio Ukrainos vado", - patikslino jis.

Anksčiau apie pokyčius kariuomenės vadovybėje paskelbė Ukrainos gynybos ministras Rustemas Umerovas.

"Karas keičiasi ir reikalauja pokyčių.

Kova 2022, 2023 ir 2024 metais - tai trys skirtingos realybės.

2024 m. atneš naujų pokyčių, kuriems turime būti pasirengę. Mums reikia naujų požiūrių, naujų strategijų", - paaiškino jis kariuomenės vadovybės pasikeitimus.

Aleksandras Syrskis gimė 1965 m. Vladimiro srityje.

Jis baigė Maskvos aukštąją kombinuotosios ginkluotės vadų mokyklą.

Į Ukrainą persikėlė 1980 m. 1996 m. baigė Ukrainos ginkluotųjų pajėgų akademiją, o 2005 m. - Ukrainos nacionalinę gynybos akademiją.

2014 m. būdamas AFU Vyriausiojo vadavietės centro vado pirmuoju pavaduotoju, buvo atsakingas už bendradarbiavimą su NATO.

Prasidėjus ginkluotam konfliktui Rytų Ukrainoje, tapo vadovo pavaduotoju, o vėliau antiteroristinės operacijos Donecko ir Luhansko srityse vadovu.

Gemius

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder