Volodymyras Zelenskis

Volodymyras Zelenskis žada produktyvų rugsėjį

Nuo gynybos iki diplomatijos, V. Zelenskis žada „produktyvų rugsėjį“.

Prezidentas Volodymyras Zelenskis sekmadienį pažadėjo išlaikyti Ukrainą tarptautinėje darbotvarkėje, sakydamas, kad jis siekia „produktyvaus rugsėjo“, kai bus pažadėta karinė pagalba ir naujos diplomatinės priemonės, skirtos nubausti Rusiją.

V. Zelenskis sakė, kad tikisi iš Ukrainos Vakarų sąjungininkų gauti daugiau artilerijos, šarvuočių, raketų ir išminavimo įrangos.

„Kiekvienas partneris žino mūsų poreikius. Mes laukiame sprendimų“, – rašė jis „Telegram“.

Kalbėdamas apie užsienio politiką, prezidentas sakė, kad planuojamos derybos, kaip būtų galima užtikrinti ilgalaikį Ukrainos saugumą, ir kad jo vyriausybė taip pat ruošiasi susitikimams per JT Generalinės Asamblėjos atidarymą Niujorke.

„Pasaulio aprūpinimas maistu yra nuolatinis prioritetas“, – rašė jis.

Ukraina buvo viena pagrindinių grūdų eksportuotojų į Afriką ir Vidurinius Rytus, kol ją Rusija nepradėjo blokuoti Ukrainos uostų.

Galiausiai V. Zelenskis padėkojo JAV vyriausybei už pastaruoju metu įvairiems Rusijos valstybės nariams taikytas sankcijas, susijusias su Ukrainos vaikų grobimu.

„Mes stengiamės, kad mūsų partneriai imtųsi panašių sankcijų“, – rašė jis.

„Vaikų trėmimas – sąmoningas ir sistemingas bandymas nutraukti bet kokius jų ryšius su šeimomis ir bandymas išmokyti juos neapkęsti savo šalies – yra Rusijos genocidinė politika, nusipelnanti vienodo pasmerkimo visiems pasaulyje.“ – kalbėjo jis.

Kovo mėnesį Tarptautinis baudžiamasis teismas išdavė arešto orderius Rusijos prezidentui Vladimirui Putinui ir Rusijos vaikų teisių komisarei Marijai Lvovai-Belovai, tariamai atsakingiems už vaikų grobimą iš okupuotų Ukrainos teritorijų ir gabenimą į Rusiją.

Anksti sekmadienį keli Ukrainos regionai buvo apšaudomi iš Rusijos sparnuotųjų raketų, tačiau apie žalą nepranešama.

Raktažodžiai

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder