Vos per tris mėnesius nusižudė mažiausiai penki Rusijos verslininkai

Nuo sausio pabaigos, kaip pranešama, mažiausiai penki žinomi Rusijos verslininkai mirė dėl savižudybės, o trys iš jų, kaip įtariama, prieš atimdami sau gyvybę nužudė savo šeimos narius, - skelbia CNN.

Keturi iš žuvusiųjų buvo susiję su Rusijos valstybine energetikos milžine "Gazprom" arba viena iš jos patronuojamųjų įmonių.

Į CNN skambučius "Gazprom" niekas neatsakė.

Pasak Rusijos valstybinės žiniasklaidos priemonės "RIA Novosti", 2022 m. sausio 30 d. vienas aukščiausio lygio "Gazprom" vadovų buvo rastas negyvas savo name Leninskio kaime netoli Leningrado.

RIA pranešė, kad įvykio vietoje rastas atsisveikinimo raštelis ir kad tyrėjai tiria mirtį kaip savižudybę. Rusijos nacionalinis transliuotojas RenTv nustatė, kad vyras yra Leonidas Šulmanas, bendrovės "Gazprom Invest" transporto vadovas.

Archyvų nuotr.

Praėjus vos mėnesiui po to tame pačiame kaime buvo rastas negyvas kitas aukščiausio lygio "Gazprom" vadovas.

Pasak nepriklausomo Rusijos laikraščio "Novaja Gazeta", vasario 25 d. savo garaže rastas negyvas Aleksandras Tiulakovas. "Novaja Gazeta" pranešė, kad jis nusižudė.

Archyvų nuotr.

CNN paprašė Rusijos tyrimų komiteto pakomentuoti šiuos du atvejus, tačiau atsakymo negavo.

Ukrainoje gimęs rusų milijardierius Michailas Watformas vasario 28 d. buvo rastas negyvas savo namuose Surėjuje, Anglijoje.

Surėjaus policija CNN pranešė, kad mirties priežastis tiriama.

Kitas Rusijos verslininkas, Vasilijus Melnikovas, kovo pabaigoje buvo rastas negyvas kartu su savo šeima Nižnij Novgorode, pranešė Rusijos laikraštis "Kommersant".

V. Melnikovui priklausė medicinos reikmenų bendrovė "MedStom". Rusijos tyrimų komiteto duomenimis, 43 metų vyras, jo 41 metų žmona ir du 4 ir 10 metų vaikai buvo rasti kovo 23 d., kai buvo mirtinai subadyti peiliu.

Komitetas nenurodė Melnikovo pavardės, tačiau žuvusiųjų amžius ir įvykio vieta sutampa su "Kommersant" pranešimu.

Archyvų nuotr.

Tyrimų komiteto regioninis skyrius nepateikė naujausios informacijos apie tyrimo eigą ir neatsakė į CNN prašymą pateikti komentarą. Incidento metu, kovo mėnesį, jis teigė, kad "nebuvo jokių nesankcionuoto patekimo į butą požymių", o "peiliai buvo rasti ir konfiskuoti".

"[Tyrėjai] svarsto kelias įvykio versijas, įskaitant tai, kad šeimos galva nužudė vaikus ir žmoną, o po to nusižudė pats", - teigė komitetas.

O anksčiau šį mėnesį per akivaizdžius nužudymo ir savižudybės atvejus žuvo dar du Rusijos verslininkai.

Kaip pranešė Rusijos valstybinė naujienų agentūra Tass, buvęs "Gazprombank" viceprezidentas Vladislavas Avajevas kartu su žmona ir dukra balandžio 18 d. buvo rastas negyvas savo bute Maskvoje.

Archyvų nuotr.

Cituodama šaltinį teisėsaugos institucijose, TASS teigė, kad valdžios institucijos tiria Avajevų mirtį kaip nužudymą ir savižudybę.

TASS citavo Maskvos tyrimų komiteto atstovę Juliją Ivanovą, kuri sakė, kad Avajevų kūnus aptiko giminaitis, kuriam šeimos vairuotojas ir auklė pasakė, kad negali su jais susisiekti telefonu ir patekti į butą, nes durys buvo uždarytos iš vidaus.

Buvęs "Gazprombank" viceprezidentas Igoris Volobujevas, neseniai išvykęs iš Rusijos į Ukrainą, CNN sakė netikįs, kad Avajevai nusižudė patys.

"Jo darbas buvo susijęs su privačia bankininkyste, tai reiškia, kad jis turėjo reikalų su VIP klientais. Jis buvo atsakingas už labai dideles pinigų sumas.

Taigi, ar jis nusižudė? Nemanau, kad taip. Manau, kad jis kažką žinojo ir kad kėlė tam tikrą riziką", - CNN sakė A. Volobujevas.

Vos po dienos, balandžio 19 d., į šiaurę nuo Barselonos buvo rastas negyvas Sergejus Protosenija, buvęs dujų gamintojos "Novatek", kuri iš dalies priklauso "Gazprom", vadovas.

Jo žmonos ir dukters kūnai buvo rasti netoliese, praėjusią savaitę CNN sakė oficialus šaltinis, artimas tyrimui.

Archyvų nuotr.

Protesenija, jo žmona ir dukra buvo rasti savo namuose Lloret de Mar, Viduržemio jūros kurorte netoli Barselonos.

Pasak šaltinio, dviejų moterų kūnai, ant kurių matėsi smurto požymių, buvo rasti prabangiame šeimos name, o Protosenija kūnas buvo rastas sode lauke.

Šis atvejis tiriamas kaip dviguba žmogžudystė ir vėliau įvykdyta savižudybė dėl smurto šeimoje.

Kalbėdamas su "Daily Mail", Protosenija sūnus suabejojo šia įvykių versija, manydamas, kad jo tėvas buvo nužudytas.

Jis mylėjo mano motiną ir ypač Mariją, mano seserį. Ji buvo jo princesė.

Jis niekada negalėjo padaryti nieko, kas joms pakenktų.

Nežinau, kas nutiko tą naktį, bet žinau, kad mano tėtis jų nenuskriaudė, - sakė Fiodoras Protosenya, kuris įvykio metu buvo šeimos namuose Prancūzijoje.

Žironos provincijos, kurioje yra Lloret de Mar miestelis, Katalonijos policija penktadienį CNN sakė, kad "nepaisant sūnaus pareiškimų, hipotezė tebėra smurto šeimoje atvejis".

"Katalonijos policija priėmė sūnaus pareiškimus.

Kitos hipotezės buvo atmestos. Taip pat atmesta triguba žmogžudystė", - CNN sakė policijos atstovas spaudai.

"Kad tai buvo rusų mafijos darbas? Na, ne", - pridūrė pareigūnas.

Buvęs Protosenijos darbdavys "Novatek" teigė, kad jis buvo "nuostabus žmogus ir nuostabus šeimos žmogus".

"Deja, žiniasklaidoje pasirodė spekuliacijų šia tema, tačiau esame įsitikinę, kad šios spekuliacijos nesusijusios su tikrove.

Tikimės, kad Ispanijos teisėsaugos institucijos atliks išsamų ir objektyvų tyrimą ir išsiaiškins, kas nutiko, " - sakoma bendrovės pareiškime

.

Raktažodžiai

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder