Xi Jinpingas nurodė parengti Kiniją karui

Xi Jinpingas nurodė Kinijai pasirengti karui

Kinijos prezidentas Xi Jinpingas pareiškė, kad šalis ruošiasi karui, ir paragino savo generolus "išdrįsti kovoti", rašo "Foreign Affairs", cituodamas keturias Xi kalbas kasmetiniame Nacionaliniame liaudies suvažiavime.

"Ateinančiu laikotarpiu rizika ir iššūkiai, su kuriais susiduriame, tik didės ir taps dar rimtesni", - perspėjo jis vienoje kalboje ir nurodė paruošti pramoninę bazę galimam kariniam konfliktui.

Tai taip pat buvo pirmas kartas, kai jis atvirai kritikavo JAV. "Vakarų šalys, vadovaujamos JAV, vykdė mūsų sulaikymą iš visų pusių, apsupimą ir slopinimą, o tai sukėlė precedento neturinčių rimtų iššūkių mūsų šalies vystymuisi", - sakė Xi ir pareikalavo įveikti technologinę priklausomybę nuo pramoninių demokratinių valstybių.

Atskirai jis paragino stiprinti nacionalinę gynybą ir vienyti visuomenę aplink Kinijos nacionalinę išlaisvinimo armiją (PLA), įkvėptas Dvigubos paramos judėjimo - 1943 m. komunistų kampanijos, kuria siekta militarizuoti visuomenę Yan'an srityje. Xi Jinpingas taip pat užsiminė apie Taivano perėmimą, pažymėdamas, kad viso šio pasirengimo esmė - artėjantis "tėvynės suvienijimas".

Prieš parlamento posėdį Kinijos komunistų partijos žurnale pasirodė straipsnis, pavadintas "Vadovaujant Xi Jinpingui ir galvojant apie kariuomenės stiprinimą, žengsime pergalingai į priekį". Straipsnio autorius buvo nurodytas kaip "Jun Zheng", o tai yra "karinės vyriausybės" homonimas.

Gali būti, kad už teksto, kuriame raginama paspartinti nacionalinių ginkluotųjų pajėgų modernizavimą privačių bendrovių sąskaita, slypi Centrinė karinė komisija, pažymi "Foreign Affairs".

Xi Jinpingas praėjusį rudenį taip pat pasakė kalbą, kurioje užsiminė apie artėjantį karą.

"Karų, kurie gali būti mums primesti, akivaizdoje turime kalbėti su priešais jiems suprantama kalba ir pasitelkę pergalę iškovoti taiką ir pagarbą.

Naujoje eroje PLA primygtinai reikalauja naudoti karinę jėgą karo veiksmams nutraukti", - sakė Xi Jinpingas.

Po to Kinija gruodžio mėn. priėmė įstatymą, kuriuo PLA leidžiama atidaryti naujus karinius komisariatus ir surinkimo punktus, kad "kuo greičiau aktyvuotų savo rezervines pajėgas ir institucionalizuotų kovinių dalinių papildymo karo atveju sistemą".

Be to, visoje šalyje pradėti steigti krašto apsaugos mobilizacijos punktai, o Fudziano provincijoje, esančioje kitapus sąsiaurio su Taivanu, pradėtos statyti ir modernizuoti slėptuvės nuo bombų ir viena karinė ligoninė.

Vasario mėn. aukščiausiasis Nacionalinio liaudies kongreso patariamasis organas priėmė teisės aktų pakeitimus, kurie karo atveju galėtų būti panaudoti prieš asmenis, nepritariančius Taivano užgrobimui.

Jos taip pat leis Pekinui pareikšti jurisdikciją okupuotame Taivane.

Kovo pradžioje Xi Jinpingas buvo patvirtintas Kinijos prezidentu trečiajai kadencijai, taip sulaužant politines tradicijas.

Anksčiau oro pajėgų vadavietės vadovas, JAV oro pajėgų generolas Mike'as Minihanas prognozavo, kad 2025 m. prasidės JAV ir Kinijos karas dėl Taivano.

"Tikiuosi, kad klystu. Mano intuicija man sako, kad mūšis įvyks 2025 m.", - rašė jis laiške savo pavaldiniams.

Jo nuomone, Kinija gali pasinaudoti 2024 m. vyksiančiais JAV ir Taivano prezidento rinkimais, kad įvykdytų salos kontrolės perėmimo operaciją.

Raktažodžiai

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder