Radžepas Taipas Erdoganas: Europos Parlamento nuomonė - bereikšmė

Žiniasklaida išsiaiškino, ko Turkija nori, kad būtų panaikintas veto dėl NATO plėtros

Mainais už sutikimą, kad Suomija ir Švedija įstotų į NATO, Turkija nori, kad jos pasmerktų visas kurdų organizacijas ir apribotų ginklų pardavimą, - remdamasi anoniminiais pokalbiais su trimis aukšto rango Turkijos pareigūnais, pranešė "Bloomberg".

Visų pirma Ankara primygtinai reikalauja, kad visos naujos kandidatės į NATO pripažintų jos susirūpinimą dėl kurdų kovotojų tiek Turkijoje, tiek Sirijoje ir Irake.

Tiesa ta, kad nors NATO narės pripažįsta Kurdistano darbininkų partiją teroristais, požiūris į jos Sirijos padalinį YPG yra visiškai kitoks - kai kurios net suteikė jiems ginklų kovai su "Islamo valstybe".

Todėl Turkija reikalauja, kad Švedija ir Suomija viešai pasmerktų ne tik Kurdistano darbininkų partiją, bet ir kitas kurdų organizacijas.

Turkija taip pat nori, kad Švedija ir Suomija atšauktų ginklų pardavimo apribojimus, kuriuos jos nustatė 2019 m. reaguodamos į invaziją į Siriją.

Kaip minėta, nors Turkijos ir Suomijos bei Švedijos prekybos ginklais apimtys yra nedidelės, Ankarai svarbu reikalauti, kad JAV panaikintų tokius apribojimus.

Visų pirma Turkija tikisi grįžti prie susitarimo su JAV dėl naikintuvų F-35 pirkimo, kuriame jai buvo uždrausta dalyvauti po to, kai ji iš Rusijos nusipirko priešraketinės gynybos sistemas S-400.

Gemius

Raktažodžiai

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder