Žiniasklaida: po Kinijos įsikišimo JAV atsisakė perduoti Ukrainai lenkiškus naikintuvus MiG-29 (2)

Šių metų gegužę Lenkija JAV siūlymu nusprendė neperduoti Ukrainai naikintuvų MiG-29 po tylaus Kinijos įsikišimo, praneša "The Spectator", remdamasis Kinijos vadovybei artimais šaltiniais.

Po Kinijos įsikišimo JAV atsisakė perduoti Ukrainai lenkiškus naikintuvus

Pasak leidinio šaltinio, Vašingtonas ir Pekinas susitarė, kad jei JAV neleis siųsti lenkų naikintuvų į Kijevą, Kinija padarys viską, kas įmanoma, kad "neutralizuotų Rusijos branduolinę grėsmę" operatyviniu lygmeniu.

"Tai pavyko. JAV nusprendė, kad lėktuvų tiekimas yra per ansktyvas", - sakė šaltinis Kinijoje.

Leidinys priminė, kad JAV iš pradžių pritarė pasiūlymui perduoti Lenkijai MiG-29 mainais į pažangesnius vakarietiškus naikintuvus Varšuvai. '

Tačiau po 24 valandų Vašingtonas smarkiai pakeitė savo poziciją ir pavadino šią idėją "nepriimtina".

Pekino ir JAV susitarimai netiesiogiai patvirtina ir tai, kad NATO šalys perduoda Ukrainos kariuomenei daug ginklų, tačiau visaip riboja atakos lėktuvų, sraigtasparnių, tankų ir tolimojo nuotolio raketų tiekimą.

Kovo 6 d. JAV valstybės sekretorius Anthony Blinkenas pareiškė, kad NATO šalys gavo leidimą siųsti naikintuvus į Ukrainą, Rusijai pradėjus visapusišką invaziją.

Jis taip pat sakė, kad JAV derasi su Lenkija dėl to, ką NATO galėtų padaryti, kad patenkintų jų poreikius, jei nuspręstų suteikti naikintuvus ukrainiečiams.

J. Bideno administracija iš pradžių nurodė, kad dabar Lenkijoje esantys lėktuvai MiG-29 galėtų būti perkelti į Ukrainą oro paramai, tačiau Pentagonas juos nusiuntė į JAV bazę Vokietijoje, manydamas, kad šie lėktuvai nėra patys efektyviausi ginklai, o Lenkijos planas juos siųsti į Ukrainą gali kelti "didelę riziką" eskaluoti karą.

Vėliau tą pačią dieną Lenkija pareiškė, kad neperduos Ukrainai savo naikintuvų.
 

Raktažodžiai

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder