Žiniasklaida: Putinas ieško įpėdinio, dar blogesnio už save

Rusijoje svarstoma valdžios pasikeitimo tema. Kalbama, kad jau metų pabaigoje rusų laukia dideli pokyčiai. Dabartinis Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas gali paskelbti pirmalaikius rinkimus ir iš jų pasitraukti. Tačiau vietoj to jis užims kitas svarbias pareigas iki gyvos galvos.

Putino duktė Jekaterina Tichonova gali išeiti iš šešėlio, tačiau pagrindinis įpėdinis yra Saugumo tarybos sekretorius Nikolajus Patruševas, dar pavojingesnis už Putiną.

Visų šių kalbų tikslas - atitraukti rusus nuo niūrių minčių apie "specialiąją operaciją" - karą Ukrainoje, kuris pagal agresoriaus planą turėjo trukti tris dienas, bet nesibaigė net po trijų mėnesių.

Tai išskirtiniame interviu OBOZREVATEL sakė nepriklausomas Rusijos ekspertas Jurijus Medovaras.

Archyvų nuotr.

- Viename iš "Telegram" kanalų pasirodė informacija, kad iki šių metų pabaigos Rusijoje neva rengiamasi pakeisti valdžią. Jo dukra Jekaterina Tichonova gali būti paskirta naująja V. Putino partijos "Vieningoji Rusija" vadove, o A. Patruševas gali pretenduoti į V. Putino įpėdinio vaidmenį. Taip pat kalbama, kad pats V. Putinas gali tapti Valstybės tarybos vadovu. Ar tai įmanoma?

- Tiesą sakant, tai tas pats, ką sakiau, kai Rusijoje buvo pakeista konstitucija. Svarbiausia buvo tai, kad į naująją formuluotę buvo įtrauktas straipsnis, pagal kurį įsteigiama vadinamoji Valstybės taryba.

Tai maždaug tokia pati sistema kaip Kinijoje. Ten Valstybės tarybos pirmininkas skiriamas iki gyvos galvos, niekas negali jo atleisti.

Gali būti prezidentas, kuris skraido į susitikimus ir t. t., tačiau de facto šaliai vadovauja valstybės taryba ir jos pirmininkas.

Pirmininką iš savo narių renka tik valstybės taryba. Žmonės su tuo neturi nieko bendra. Taigi Putinas gali valdyti šalį tol, kol leis visagalis.

Tačiau Rusijoje rinkimų nebuvo nuo 2008 m., kai prezidentu tapo žmogus, kuris prarado vynuogyną Toskanoje ir dabar kelia grėsmę pasauliui (Dmitrijus Medvedevas. - Red.). O Valstybės tarybos atveju iš esmės nėra jokio pasirinkimo.

Viską, ką reikia, galima nupiešti. Ar norite, kad Tichonova laimėtų? Jokių problemų. Ivanovas, Petrovas, Rabinovičius? Jokių problemų. Kad ir ką jie sakytų, Panfilova balsus skaičiuos, kaip reikia Kremliui.

Įmanomas bet koks scenarijus. Tačiau manau, kad Putinas yra geresnis už Patruševą.

- O kaip dėl Tichonovos?

- Ir Tichonova galėtų būti įrašyta. Ji tapo Maskvos universiteto fizikos mokslų daktare. Po to universitetas prarado savo vardą ir veidą. Negaliu suprasti, kaip žmogus, šokantis rokenrolą, tampa fizikos srities - sudėtingiausio mokslo - atstovu.

Aš negalėjau apsiginti, neturėjau pakankamai proto, kad tapčiau fizinių mokslų kandidatu.

Kita vertus, Tichonova apgynė daktaro disertaciją. Nes prireikus jie padarys bet ką. Štai taip ir Žirinovskis buvo filosofijos daktaras.

- Viena yra daktaro disertacija, kita - kandidatas į prezidentus. Ar manote, kad valdžia galėtų ją paskirti Putino įpėdine? Kokį poveikį tai turėtų vidutiniam rusui?

- Dieve mano, koks poveikis?! Gyvename putinizmo laikais, čia Putino šuo gali tapti kandidatu į prezidentus. Mes neturime rinkimų.

- Tai suprantama. Bet ką paprasti rusai pasakys virtuvėje?

- Virtuvėje jie rėks, kad monarchija atgimė. Jei taip, mes turime karališkąjį dvarą tremtyje, jie gali reikalauti savo teisių, nes yra Rusijos karūnos paveldėtojai.

Tačiau manau, kad Tichonova, kaip kandidatė į prezidentus, yra visiškai nereali. Tai tik kalbos. Kodėl taip kalbama?

Šiek tiek nukreipti rusų dėmesį nuo "specialiosios operacijos" Ukrainoje. Kad žmonės nekalbėtų apie rusų, "narsių karių" ir "didvyrių" nuostolius, o kalbėtų apie tai, kad Putinas serga.

Dabar visi šie gandai bus skleidžiami siekiant sumažinti įtampą ir karštį dėl "specialiosios operacijos" Ukrainoje, kuri tęsiasi jau ketvirtą mėnesį, o ne tris dienas.

Archyvų nuotr.

- Ar dėl "specialiosios operacijos" nekils papildomų įtampų?

- Matau daug protestuojančių jaunų žmonių, sėdinčių specialiuose sulaikymo centruose. Jie nori gyventi normalioje šalyje, nori balta vadinti balta, o juoda - juoda. O "specialioji operacija", kuri jau ketvirtą mėnesį vyksta "griežtai pagal planą", vadinama kitaip.

Tačiau kiekvienoje šalyje yra apie 5 procentai atmatų - žmonių, kurie nemoka mąstyti, kurie vietoj smegenų turi vatą ir tiki viskuo, ką girdi per zombių kanalus. Su jais kalbėtis beprasmiška.

- Jūs sakėte, kad Patruševas yra blogesnis už Putiną. Ar galite paaiškinti?

Archyvų nuotr.

- Kas jis? Jis yra iš "komiteto". Manau, kad jis buvo vienas iš tų, kurie pastūmėjo Putiną į šią "specialiąją operaciją".

Tas pats Naryškinas drebėjo Nacionalinio saugumo taryboje, jis negalėjo ištarti nė žodžio.

Bet Patruševas yra kietas, tai matyti jo veide. Naryškino veide įrašyta inteligencija, tačiau Patruševo veidas yra kitoks - jame įrašyta kažkas kita. Todėl tokiais žmonėmis kaip jis nepasitikiu.

Archyvų nuotr.

- Ar Šoigu jau buvo nurašytas?

- Kas ir kada laikė Šoigu prezidentu? Tai nėra rimta. Vis dėlto prisiminkime Staliną. Mažai tikėtina, kad po jo šalį valdys nacionalistai. Jiems nebus leista įeiti. Nors Rusija yra daugianacionalinė šalis ir visi žmonės tariamai turi lygias teises, kažkas turi daugiau teisių.

- Ar nemanote, kad tikroji V. Putino liga yra dar viena priežastis, dėl kurios galima diskutuoti tokiomis temomis, be bandymo nukreipti žmonių dėmesį?

- Kodėl gi ne? Putinui šiemet sukanka 70 metų. Ar yra sveikų tokio amžiaus žmonių? Žinoma, ne. Ne visi vyrai sulaukia 70 metų. Ir politika neprideda jam sveikatos. Žinoma, jis turi mitybą, mediciną. Tačiau kiekvienas kūnas turi savo ribas. Gali būti, kad jis serga.

- Tačiau sklando gandai, kad jis nepagydomai serga.

- Tai labai plati sąvoka. Žinau pavyzdį, kai žmogus be inkstų gyveno septynerius metus. Kitas vyras peršalo ir po dviejų dienų mirė.

- Ar jūs manote, kad su tokio lygio medicina, kokia tarnauja Putinui, net ir mirtinai susirgęs jis gali gyventi?

- Žinoma, jis gali. Viskas labai reliatyvu.

Archyvų nuotr.

Šaltinis: news.obozrevatel.com

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder