
Žiniasklaida: Rusijos palydovai į orbitą iškėlė paslaptingą objektą
(1)Trys Rusijos slapti kariniai palydovai, paleisti 2025 m. pradžioje, į orbitą paleido paslaptingą objektą. Tai sukėlė kosminių aparatų sekimo specialistų ir analitikų susidomėjimą, praneša „Live Science“.
Nurodoma, kad kalbama apie trijų palydovų, kurie atitinkamai pavadinti „Cosmos 2581“, „Cosmos 2582“ ir „Cosmos 2583“, paleidimą.
Juos vasario 2 d. iš Plesecko kosmodromo paleido raketa „Sojuz-2.1B“.
Raketų paskirtis kol kas nežinoma. Ekspertai atkreipė dėmesį į tai, kad palydovai įdomiai elgėsi arti poliarinės orbitos.
Pasak astrofiziko ir kosminių skrydžių sekimo specialisto Jonathano McDowello, kovo mėn. aparatai tikriausiai vykdė susitikimo operacijas arba manevravo šalia kitų objektų kosmose. O po to JAV kosmoso pajėgos orbitoje aptiko naują objektą, kurį greičiausiai paleido „Cosmos 2581 to paties mėnesio 18 dieną.
Pati Rusija nepateikė jokios informacijos apie savo palydovų veiklą. Analitikų nuomone, orbitoje atsiradęs nežinomas objektas gali būti naudojamas įvairiems tikslams, įskaitant karinius eksperimentus, jungimosi technologijų bandymus ar grupinius skrydžius.
Taip pat tarp versijų - erdvėlaivio naudingasis krovinys arba netyčinės fragmentacijos rezultatas, nors paprastai dėl to susidaro daugybė nuolaužų.
Žurnalistai priminė, kad pavadinimą „Kosmos“ SSRS nuo 1962 m. naudojo įvairiems kariniams ir moksliniams palydovams pavadinti.
Aparatai turėjo įvairią paskirtį. Vieni jų buvo eksperimentiniai, kitų paskirtis buvo įslaptinta, o kai kurie priklausė karinėms programoms, įskaitant ankstyvuosius priešpalydovinių ginklų bandymus ar žvalgybą.
Rusijos naujų palydovų kūrimas
„Sky News“ anksčiau pranešė, kad Rusija kuria naują palydovą branduoliniams ginklams talpinti. Tai buvo paminėta JAV žvalgybos parengtame metiniame grėsmių vertinime.
Pasak analitikų, tokie ginklai galėtų turėti „pražūtingų pasekmių“ tiek Jungtinėms Valstijoms, tiek pasauliui.
Leidinio „Defence Express“ ekspertai taip pat atliko analizę, ar Rusijos Federacija galėtų numušti kosminius palydovus šratasvydžio raketomis. Buvo patikslinta, kad Rusija pradėjo diskusijas dėl galimo tokių raketų nešėjų panaudojimo.
Rašyti komentarą