Turkija pritarė Suomijos narystei NATO

Žiniasklaida: Suomija Rusijos piliečiams draudžia pirkti nekilnojamąjį turtą šalyje

Suomijos gynybos ministerija pirmą kartą uždraudė Rusijos Federacijos pilietei įsigyti nekilnojamąjį turtą šalyje. Apie tai remdamasi Suomijos transliuotoju „Yle“ pranešė „Ukrinform“.

Gynybos ministerija vadovaujasi įstatymu pagal kurį piliečiai iš ne ES ir ne Europos ekonominės bendrijos (EEB) valstybių privalo pateikti prašymą ir gauti leidimą nekilnojamojo turto įsigijimui.

Įstatymas įsigaliojo 2020 m. sausio 1 d. ir nuo tada ne ES ir ne EEB valstybių piliečiai pateikė 1 823 prašymus įsigyti nekilnojamąjį turtą ir visi jie buvo patenktinti.

Pirmą kartą prašymas buvo atmestas spalio 5 d., kai Rusijos Federacijos pilietė norėjo įsigyti namą Kotkos mieste. Nurodoma, kad prašymas buvo atmestas nes moteris pateikė nepakankamai informacijos.

Paaiškėjo, kad moteris namą nusipirko dar prieš tai, kai kreipėsi leidimo jam įsigyti. Jeigu Gynybos ministerijos sprendimas nebus skundžiamas teismui arba jeigu bus pavėluota įteikti apeliaciją, rusė namą turės parduoti per vienerius metus. Jeigu per šį laiką namo niekas nepirks, jis bus parduodamas aukcione.

Be to, anksčiau pranešta, kad Suomija jau šiais metais pradės statyti tvorą pasienyje su Rusija.

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder