Tyrimo rezultatai buvo paskelbti žurnale „The Journal of Physical Chemistry Letters“, rašo sciencealert.com.
Pažymima, kad eksperimentas su pelėmis ir dviejų skirtingų rūšių augalų lapais atskleidė tiesioginius fizinius „biofotonų“ reiškinio, kuris baigiasi po mirties, įrodymus, o tai leidžia daryti prielaidą, kad visi gyvi organizmai, įskaitant žmones, gali tiesiogine prasme švytėti, kol nemiršta.
Kalgario universiteto fizikas Vahid Salari ir jo komanda teigė, kad stebėjo būtent tai – ypač silpną fotonų spinduliavimą (UPE).
"Rimtas pretendentas į šio spinduliavimo šaltinį yra įvairių aktyvių deguonies formų, kurias gyvos ląstelės gamina, kai patiria stresą, pvz., šilumą, toksinus, patogenus ar maistinių medžiagų trūkumą, poveikis.
Pavyzdžiui, esant pakankamam kiekio vandenilio peroksido molekulių, tokios medžiagos kaip riebalai ir baltymai gali patirti transformacijas, kurios paleidžia jų elektronus dideliu greičiu ir išmeta vieną ar du pakankamai energingus fotonus, kai jie grįžta į savo vietą“, – teigiama publikacijoje.
Norėdami nustatyti, ar procesą galima išplėsti nuo izoliuotų audinių iki visų gyvų organizmų, mokslininkai naudojo elektronų dauginimo prietaisus ir kameras su krūvio ryšiu.
„Keturios nejudrios pelės buvo atskirai įdėtos į tamsią dėžę ir filmuojamos valandą, prieš jas užmigdant ir filmuojant dar valandą.
Jos buvo šildomos iki kūno temperatūros net po mirties, kad šiluma nebūtų kintantis dydis“, – teigiama straipsnyje.
Tyrėjai nustatė, kad jie gali užfiksuoti atskirus fotonus matomame šviesos spektre, išsiveržiančius iš pelių ląstelių prieš mirtį ir po jos.
Šių fotonų skaičiaus skirtumas buvo akivaizdus, o UPE smarkiai sumažėjo matavimo laikotarpiu po jų eutanazijos.
Šaltinis: unian.net
Rašyti komentarą