Žvalgo liudijimas: JAV valdžia slepia informaciją apie ateivius

Liepos pabaigoje Vašingtone įvyko Kongreso priežiūros pakomitečio klausymai. Kongreso nariai susirinko tam, kad išklausytų buvusio specialiųjų tarnybų pareigūno liudijimą apie tai, jog Amerikos valdžia jau ne vienerius metus tyrinėja Žemėje rastus sudužusius ateivių skraidančius aparatus.

Posėdžio pagrindu tapo 36-erių Deivido Grušo (David Grusch), buvusio Nacionalinės JAV karinės-kosminės žvalgybos valdybos darbuotojo, pareiškimai.

Įprastai manoma, kad šios organizacijos kompetencijos apsiriboja šnipinėjimui skirtų palydovų valdymu ir gautų duomenų analize.

Visgi D.Grušas teigia, kad nuo 2019 m. jis dalyvavo slaptos valstybinės komisijos, tiriančios neatpažintus skraidančius fenomenus, veikloje, o vėliau keletą mėnesių vadovavo jai.

Birželį D.Grušas davė kelis interviu, kuriuose apie tai papasakojo detaliau ir pažėrė kritikos JAV valdžiai.

Jo pasisakymai patraukė dviejų kongresmenų respublikonų dėmesį - Tenesio atstovo Timo Buršeto (Tim Burchett) ir Floridos atstovės Anos Paulinos Lunos (Anna Paulina Luna).

Anksčiau T.Buršetas kovojo už žmonių, mėgstančių valgyti pakelėse rastus mirusius gyvūnus, teises ir ne kartą prisipažino, kad tiki ateiviais.

A.P.Luna pagarsėjusi kaip aistringa eksprezidento Donaldo Trampo (Donald Trump) rėmėja: ji nepripažįsta 2020 m. rinkimų rezultatų bei pasisako prieš abortus ir karinės pagalbos Ukrainai teikimą.

T.Buršetas ir A.P.Luna inicijavo oficialų su NSO susijusį tyrimą, kurį vainikavo D.Grušo vizitas į Kongresą. Be jo klausymuose dalyvavo ir atsargos karo lakūnai, teigiantys, kad matė neatpažintus skraidančius objektus savo akimis.

Slaptas karas dėl nežemiškų technologijų

Birželį tinklapiui „The Debrief", televizijos kanalui „NewsNation" ir prancūzų leidiniui „Le Parisien" duotuose interviu D.Grušas pasakojo, kad Amerikos valdžia apie ateivių egzistavimą sužinojo dar XX a. pradžioje.

Pasak jo, pirmasis nežemiškos kilmės skraidantis objektas avariją patyrė Italijoje 1933 metais.

Tuometinis šalies vadovas Benito Musolinis (Benito Mussolini) tai saugojo paslaptyje, tačiau Antrojo pasaulinio karo metais, pasinaudojęs savo kanalais, Vatikanas apie tai pranešė JAV valdžiai. 1944 ir 1945 metais nuolaužos slapta buvo išgabentos į JAV.

D.Grušo teigimu, pasaulyje jau 80 metų vyksta nematoma kova - kiekviena valstybė stengiasi pirma pasiekti tas vietas, kur buvo nusileidę ar katastrofas patyrė ateivių skraidantys aparatai, kad galėtų pasisavinti nežemiškas technologijas ir įgyti karinį pranašumą.

Pats D.Grušas niekada nėra matęs skraidančių nežemiškų aparatų, tačiau teigė ne kartą bendravęs su aukšto rango specialiųjų tarnybų pareigūnais bei kariškiais, kurie tiesiogiai dalyvavo jų paieškose ir užgrobime.

Pasak jo, dalis objektų buvo gauta visai neblogos būklės, o pagal dydį juos būtų galima lyginti su futbolo aikšte. Dabar jie esą saugomi pas kažkokį privatų rangovą.

Buvęs pareigūnas teigė, kad žino apie atvejus, kai ateivių skraidantys aparatai elgėsi agresyviai, tarkim praskrisdavo pavojingai arti branduolinių objektų.

Jo vertinimu, siekis išsaugoti tokią informaciją paslaptyje kenkia JAV nacionaliniam saugumui.

Nežemiškos kilmės biologinės liekanos

Prieš sakydamas kalbą Kongrese, D.Grušas prisiekė. Melagingų parodymu atveju jo lauktų atsakomybė, todėl jo pareiškimai tapo gerokai ramesni.

Jis atsisakė kalbėti apie futbolo stadiono dydžio aparatus, neįvardino konkrečių asmenų ar įmonių, esą dirbančių su nežemiškosiomis technologijomis, ir nepateikė nė vieno įrodymo, teigdamas, kad visi jie - labai slapti.

Nepaisant to, jis patvirtino, kad žino atvejus, kai Amerikos valdžia rasdavo sudužusius neatpažintus skraidančius aparatus. Be to, kai kuriais atvejais katastrofų vietose buvo randamos ir nežmogiškos kilmės biologinės liekanos.

Pasak D.Grušo, dar dirbdamas komisijoje jis susidūrė su didžiuliu pasipriešinimu, kai pabandė daugiau sužinoti apie radinius.

Buvęs pareigūnas patikino, kad girdėjo apie žmones, kuriems pakenkė valdžios atstovai, siekdami užkirsti kelią informacijos apie ateivius platinimui.

Tačiau paklaustas ar ką nors žino apie nužudytus žmones, D.Grušas neatsakė nieko.

Užtat jis pareiškė, kad po bendravimo su žiniasklaida sulaukė keršto. Dėl to, pasak vyro, nukentėjo ne tik jo karjera, bet ir asmeninis gyvenimas. Deja, koks tai buvo kerštas, jis taip pat nepatikslino.

Panašius skundus išsakė ir klausymų iniciatorius, kongresmenas T.Buršetas.

Pasak jo, federalinių valdininkų apie NSO užklaususi A.P.Luna susidūrė su rimtu pasipriešinimu. Moteris taip ir negavo galimybės susipažinti su ateivių buvimą patvirtinančia informacija.

T.Buršetas pabrėžė, kad JAV valdžios žinioje yra fizikos dėsniams prieštaraujančių technologijų pavyzdžiai ir apkaltino kariškius mėginant nuslėpti šį faktą.

Amerikos kariškiai ir NSO

D.Grušo pasisakymą papildė buvę kariniai pilotai Rajanas Greivsas (Ryan Graves) ir Deividas Freivoras (David Fravor).

Anksčiau ir vienas, ir kitas jau yra pasakoję apie savo susitikimus su neatpažintais skraidančiais objektais, todėl pastarąjį kartą nieko naujo pasakyti negalėjo.

D.Freivoro pavardė pirmą kartą viešumoje pasirodė 2017 metais, kai Pentagonas paviešino dalį dokumentų apie NSO paieškas ir paskelbė du vaizdo įrašus, kuriuose buvo užfiksuoti neatpažinti skraidantys objektai.

Paties piloto teigimu, incidentas, kuriame jis dalyvavo, nutiko 2004 metais.

Bandyme perimti saldainius „Tic Tac" primenantį skraidanti objektą dalyvavo lėktuvnešis „Nimitz", raketinis kreiseris „Princeton" ir keli kiti laivai bei tolimojo radiolokacinio aptikimo lėktuvas „Grumman E-2 Hawkeye" su naikintuvais „McDonnell Douglas F/A-18 Hornet".

Vieną iš naikintuvų pilotavęs D.Freivoras iš kelių kilometrų atstumo stebėjo pailgą, baltą, maždaug 14 m ilgio objektą, neturėjusį nei matomų sparnų, nei variklio.

NSO nusileidus prie vandenyno, vanduo po juo suputojo. Tuomet objektas pakilo į 200-300 m aukštį ir pajudėjo 500 mazgų (daugiau kaip 900 km/val.) greičiu. Pilotas dar mėgino perimti objektą, tačiau tas viršgarsiniu greičiu nuskriejo į viršų.

Buvęs JAV karinių jūrų pajėgų pilotas R.Greivsas dar 2021 m. pareiškė, kad jis ir kiti jo „F/A-18" eskadrilės pilotai matė keistus ir labai manevringus neatpažintus skraidančius objektus, pasirodžiusius Atlanto vandenyne į pietryčius nuo Virdžinijos valstijos Virdžinijos-Byčo miesto.

Pasak R.Greivso, tai vyko beveik kasdien dvejus metus iš eilės, pradedant 2015 metais. Galiausiai pilotai į NSO pradėjo žiūrėti kaip į įprastą reiškinį.

2023 m., kilus skandalui po to, kai virš JAV teritorijos buvo užfiksuotas galimai šnipinėjęs kinų zondas, R.Greivsas pateikė naujos informacijos.

Jis pareiškė, kad maždaug 50-60 kartu su juo 2014-2015 metais tarnavusių žmonių galėtų papasakoti apie kasdien regėtus neatpažintus skraidančius objektus. „Neatpažinti anomaliniai reiškiniai yra nacionalinio saugumo problema, todėl mums skubiai reikia daugiau duomenų", - rašė jis leidiniui „The Hill".

Pentagonas visus pareiškimus neigia

Kaip ir buvo galima tikėtis, Amerikos karinė institucija visus D.Grušo išsakytus teiginius paneigė.

Pentagono pranešime buvo nurodyta, kad JAV gynybos ministerijos padalinys AARO, užsiimantis NSO tyrimais, nerado jokios patikimos informacijos, patvirtinančios, kad egzistuoja kokios nors valstybinės programos, kurioms būtų perduotos nežemiškos kilmės medžiagos ar kurios tyrinėti ateivių technologijas.

Po klausymų Kongrese Pentagono atstovė spaudai Siuzana Gog (Susan Gough) pakartotinai paneigė visus D.Grušo pažertus kaltinimus.

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder